Tragiczne skutki pożaru w Płóczkach Górnych

1
3580

Śmierć 50- letniego mężczyzny i olbrzymie straty finansowe. To efekt pożaru, do jakiego doszło w środowy wieczór w Płóczkach Górnych koło Lwówka Śląskiego.

 

Kilkanaście minut przed godziną 19. w środę 17 listopada 2021 roku do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Płóczkach Górnych. Na miejsce natychmiast skierowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, do działań udał się także dowódca JRG oraz zastępy: OSP Płóczki Górne, OSP Chmielno i OSP Ubocze. W działaniach udział brał również zespół ratownictwa medycznego oraz patrol lwóweckiej policji.

To trzeci w ostatnich dniach pożar budynku w naszym regionie. 9 listopada doszło do poważnego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego w Uboczu, a 11 listopada strażacy zmagali się z pożarem domu w Rębiszowie. Każdy z tych pożarów spowodował olbrzymie straty materialne. Jednak najtragiczniejszym w skutkach okazał się wczorajszy pożar w Płóczkach Górnych.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej do Płóczek Górnych okazało się, iż pożar budynku jest bardzo mocno rozwinięty. Kłęby dymu wydobywały się przez okna na parterze i na piętrze. Ogień był widoczny na dachu. Akcja na miejscu trwała kilka godzin.

Niestety, w wyniku pożaru spaleniu uległa połowa budynku i niemal cały dach. Straty wstępnie szacuje się na około 150 tysięcy złotych. W jednym z pomieszczeń budynku strażacy dotarli do ciała 50- letniego mężczyzny, który już nie żył.

Przyczyny pożaru określać będzie specjalna komisja, jednak wstępnie mówi się, iż prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here