Tragedia koło Lwówka Śląskiego. Utopił się starszy mężczyzna

2
6679

Na chwilę obecną nie są znane jeszcze okoliczności tego, jak doszło do tragedii i co było jej przyczyną. Na miejscu nadal trwają czynności.

 

Tylko w 2021 roku na terenie Polski odnotowano 422 wypadki tonięć. W wyniku tych wypadków śmierć poniosło 408 osób, w tym 40 kobiet. Najczęstsze okoliczności wypadków utonięcia jakie wskazują policyjne statystyki to: kąpiel w miejscu niestrzeżonym, lecz nie zabronionym – 61, nieostrożność w czasie przebywania nad wodą – 34, nieostrożność w czasie łowienia ryb – 30, czy kąpiel w miejscu zabronionym – 28. W ubiegłym roku aż 78 utonęło będąc po spożyciu alkoholu. Najczęściej do wypadków dochodziło

rzeka – 98
jezioro – 95
staw – 88
zalew – 41
morze – 26

Od początku czerwca 2022 roku do 9 lipca w policyjnych statystykach odnotowano już 109 utonięć.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielny poranek 10 lipca pomiędzy miejscowościami Sobota a Górczyca w gminie Lwówek Śląski. To tam w jednym ze stawów bliscy odnaleźli ciało 65- latka. W jego wydobyciu pomogli strażacy. Jak wyjaśnia oficer prasowa lwóweckiej policji na miejscu nadal trwają czynności.

Na miejscu pracują strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP Sobota i patrol lwóweckiej policji. Obecny jest też lekarz i prokurator.

Najprawdopodobniej prokuratura zleci przeprowadzenie sekcji zwłok, która pomoże w ustaleniu przyczyn śmierci, a ta może pomoc w ustaleniu okoliczności, jak doszło do tragedii, co mężczyzna robił nad tym zbiornikiem i czy w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here