Trafił za kratki, bo nie płacił alimentów

4
1768

7 miesięcy spędzi w zakładzie karnym 29- letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego, którego wczoraj zatrzymali policjanci. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo nie alimentacji.

 

Wczoraj (20.04.2022 r.) lwóweccy policjanci zapukali do jednego z mieszkań na terenie Lwówka Śląskiego, w którym- według pozyskanych informacji- miał przebywać poszukiwany 29- letni mężczyzna. Ustalenia potwierdziły się, a mieszkaniec Lwówka Śląskiego, który był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego został zatrzymany. 29- latek wraz z funkcjonariuszami opuścił mieszkanie i teraz najbliższe 7 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jeżeli sprawca czynu określonego jak wyżej naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śląskim/-

4 KOMENTARZE

  1. Wcześniej myślałam tak:alimenciarza(od początku) do przymusowej pracy.Niech z zarobków ściągają ,a ile mu zostanie-to przeżyje!A po latach u Wielu -ściagalność znikoma…p.s.Jeżeli mama ((wcześniej)) przeżyła,to tatuś też powinien(lub odwrotnie)W naszym kraju ścigają za małe długi,a większe…szkoda pisać i myśleć A powinno być:od początku trzeba reagować !!! A kto za to płaci? odp.Podatnicy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here