Rozbita międzynarodowa grupa przestępcza produkująca papierosy

0
1600

Policjanci z CBŚP Zarządu we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami dolnośląskiej KAS oraz służbami czeskimi i słowackimi od roku prowadzili działania przeciw zorganizowanej grupie przestępczej. Na terenie Wrocławia i okolic policjanci z CBŚP i funkcjonariusze KAS zlikwidowali dwa magazyny, znaleziono w nich 3,4 mln sztuk nielegalnych papierosów. Na Słowacji zlikwidowano 3 kompletne linie służące do produkcji papierosów oraz przejęto 1,6 mln sztuk papierosów.

 

Międzynarodowy zespół śledczych Joint Investigation Team (JIT) do zwalczania przestępczości transgranicznej, w którego skład weszli funkcjonariusze z Polski, Słowacji i Czech, we wrześniu br. przeprowadził skoordynowane działania na terenie trzech państw. Na Słowacji zlikwidowano 3 kompletne linie służące do produkcji papierosów oraz przejęto 1,6 mln sztuk papierosów.

Na terenie Wrocławia i okolic funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd we Wrocławiu przeszukali dwa magazyny i samochód dostawczy. Znaleziono łącznie 3,4 mln sztuk nielegalnych papierosów różnych marek. Część papierosów była schowana w kartonach z suplementami diety.

W ramach tej akcji w Polsce zatrzymano 9 polskich obywateli, na terenie Słowacji 5 podejrzanych i w Czechach następne 5 osoby – łącznie 19 zatrzymanych. Wobec 7 osób zastosowano areszt tymczasowy (5 w Polsce i 2 na Słowacji).

Zatrzymanym po polskiej stronie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przestępstw karno-skarbowych. Podejrzanym na terenie Słowacji i Czech grozi odpowiedzialność karna i skarbowa zgodnie z miejscowym prawem.

-/Dolnośląska KAS/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here