Toi Toi na Alei

3
1384
zdjęcie z 14.07.22r nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Z inicjatywy burmistrza droga biegnąca po wale przeciwpowodziowym nazwana została Aleją. Później posadzono drzewka, które po kilku dnia z powodu złamania prawa należało usunąć. W ubiegłym tygodniu stanął Toi Toi.

 

Każde dobrze wyedukowane dziecko wie, że na wale przeciwpowodziowym ze względów bezpieczeństwa nie powinno się sadzić drzew. To zupełnie nie przeszkadzało burmistrzowi Zychowi w tym, by wyjść z inicjatywą, aby biegnącą po koronie wału drogę zwaną potocznie obwodnicą Wlenia nazwać Aleją. A przecież aleja to obsadzony po obu stronach drzewami albo krzewami o określonej kompozycji, czyli z zachowaniem rytmu nasadzeń i powiązań krajobrazowych. Mimo sprzeciwów w radzie, mający w niej większość burmistrz przeforsował swój pomysł. Obwodnica miasta stała się Aleją 70- lecia PTTK.

Po kilku, kilkunastu tygodniach na wale przeciwpowodziowym pojawiły się sadzonki drzew. Te jednak z powodu niezgodnego z prawem postępowania po paru zaledwie dniach wykopano i przesadzono w inne miejsce.

fot. czerwiec 2022 Wleninfo.pl

Na Alei we Wleniu cień jak na razie dawały tylko zainstalowane podczas jej budowy drogowe ekrany akustyczne. To zmieniło się z końcem ubiegłego tygodnia, kiedy to na obwodnicy miasta stanął dostojnie Toi Toi. Przejeżdżający drogą kierowcy zachodzą w głowę, po co w tym miejscu toaleta? My też nie wiemy, w jakim celu stoi tam od tylu dni. Aczkolwiek wśród mieszkańców zaczęły pojawiać się domysły.

zdjęcie z 14.07.22r nadesłane przez czytelników – dziękujemy
zdjęcie z 14.07.22r nadesłane przez czytelników – dziękujemy

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here