To miał być skok ich życia. Nastolatkowie okradli kościół

7
2366

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do zakrystii w kościele w Strzyżowcu i kradzież rzeczy. Obaj mają już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Jak ustalili policjanci, sprawcy włamali się do kościoła i z pomieszczeń zakrystii ukradli wino mszalne, kadzielnice oraz bombki i lampki choinkowe.

O zdarzeniu mundurowych powiadomił ksiądz proboszcz. Poszukiwania sprawców nie trwały długo. Dzielnicowi na podstawie własnych ustaleń wytypowali dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli stać za tym włamaniem.

Policjanci jeszcze tego samego dnia pojawili się w domu 18-latka, który nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. Trafił on do policyjnej celi. Mundurowi zatrzymali również jego 16-letniego kompana, z którym wspólnie dokonał tego czynu.

Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Każdy z nich ma już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

7 KOMENTARZE

  1. Region ten nie jest dobrym miejscem dla młodych ludzi.Szkoły (Oświata) pozamykane latem,żadnych obozów rozwojowych, wsparcie ze strony gminy na młodzież wiejską można powiedzieć żadne! Parafie też są nie lepsze , na miejscu ofert dla rodzin, młodzieży czy dzieci bardzo mało. Tereny zaniedbane i póżniej dzieciaki tragiają do sądów ( żeby chociaż sąd skierował rodzinę na tetapię).

  2. Do Adrian. Co do tego mają np. złoty, które w naszym powiecie nie są realizowane z pieniędzy publicznych tylko siłami i środkami Pasjonatów? Gdyby ci Młodzi Ludzie zgłosili się do organizatorów np. Lwóweckiego Zlotu Motocykli i chcieli pomóc nie mieliby czasu na “rozróby”, bo akurat w ubiegły weekend doby by Im brakowało .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here