Ten sos czosnkowy może Ci zaszkodzić. Wycofują go z rynku

0
904
grafika: GIS

Sos czosnkowy 300 g, został wprowadzony na rynek przez firmę Roleski Sp. j. jako produkt nie zawierający glutenu. Taką też informację umieszczono na etykiecie. Jednak podczas kontroli okazało się, że nie jest to prawda.

W wyniku działania Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno- Spożywczych stwierdzono niezgodność w zakresie zawartości glutenu w produkcie oznakowanym jako produkt bezglutenowy. Spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej – informuje Główny Inspektor Sanitarny, który zapewnia, iż Firma Roleski Sp. j. powiadomiła swoich odbiorców o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanej partii produktu a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez producenta.

Podlegająca wycofaniu partia produktu pod nazwą: „Sos czosnkowy 300 g, na etykiecie widnieje informacja „bez glutenu”” została wyprodukowana 19.02.2021 z datą minimalnej trwałości: 16.11.2021 r.

Osoby uczulone na gluten nie powinny spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie. – informuje w komunikacie GIS.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here