Kolejne wyróżnienia dla doktora Marka Kaźmierczyka

9
1717

Niezwykle miło jest nam poinformować o kolejnym wyróżnieniu jakiego dostąpił dr n. med. Marek Kaźmierczyk, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Lwówku Śląskim.

Kilka dni temu dr Marek Kaźmierczyk otrzymał najwyższe na Dolnym Śląsku wyróżnienie za zasługi dla środowiska medycznego – Medal Dolnośląskiej Izby Lekarskiej im. Jana Mikulicza Radeckiego, jest ono przyznawane za wybitne zasługi osobom szczególnie zasłużonym dla społeczności lekarskiej.


Podczas uroczystości we Wrocławiu lekarz z Lwówka Śląskiego odebrał także odznakę z okazji 30- lecia Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Doktor nauk medycznych Marek Kaźmierczyk posiada 34- letni staż pracy. Studia wyższe na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończył w roku 1985. Pracę rozpoczął na oddziale chirurgii w Lwówku Śląskim jako młodszy asystent i uzyskał II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdając egzamin z wyróżnieniem. Pracował także w Poradni Chirurgicznej, Pracowni Endoskopowej oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego.
W roku 1998 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. W latach 1993 do 2006 pełnił funkcję Kierownika Izby Przyjęć w Lwówku Śląskim do momentu likwidacji tego stanowiska pracy. Od 2006 roku pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii lwóweckiego szpitala. W latach 2009 do 2012 był zastępcą dyrektora ds. medycznych, od 2013r. Do 08.2017r kierownikiem – Lekarzem Naczelnym Szpitala w Lwówku Śląskim i aktualnie od 05.2019 jest ponownie zastępcą dyrektora ds. medycznych .

Pracuje także aktywnie na niwie naukowej, należąc do kilku towarzystw naukowych:
– Towarzystwa Chirurgów Polskich
– Sekcji Chirurgii Endoskopowej i Sekcji Wideochirurgii TChP;
– Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii;
– Polskiego Towarzystwa Flebologicznego;
– Polskiego Klubu Koloproktologii.
W Oddziale Dolnośląskim TChP pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

Działa społecznie w samorządzie lekarskim oraz na rzecz społeczności lokalnej. W latach dziewięćdziesiątych był radnym Rady Miasta Lwówek Śląski, a do 2008 r. członkiem władz Koła Terenowego OZZL przy SP ZOZ w Lwówku Śląskim. Od 2005 r. jest zastępcą Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy.

Za swoją pracę doktor Marek Kaźmierczyk wielokrotnie był wyróżniany listami gratulacyjnymi, podziękowaniami i odznaczeniami. Wśród tych najważniejszych warto wymienić Medal Złoty za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Prezydent RP Bronisław Komorowski postanowieniem z dnia 5 lutego 2015 r. nadać Panu Markowi Kaźmierczykowi, na wniosek Wojewody Dolnośląskiego, Medal Złoty za Długoletnią Służbę. Medal nadany został za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej” – czytamy na stronach Kancelarii Prezydenta RP.

Pan doktor został również uhonorowany przez Ministra Zdrowia Honorową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Zdrowia.

Z okazji 10-lecia Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, w uznaniu zasług dla rozwoju samorządności lekarskiej doktor Marek Kaźmierczyk został wyróżniony Srebrną Odznaką DIL.

W 2016 roku ordynator z lwóweckiego szpitala w uznaniu zasług dla Województwa Dolnośląskiego został uhonorowany Odznaką Honorową Srebrną Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Wyjątkowe zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz samorządu zawodowego lekarzy, nienaganna postawa etyczna, ogromna wiedza i doświadczenie zawodowe oraz umiejętność tworzenia relacji sprzyjających współpracy sprawiają, iż dr Marek Kaźmierczyk cieszy się dużym poważaniem i jest wysoko ceniony w środowisku lekarskim i zawodowym.” – czytamy w uzasadnieniu decyzji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W 2018 roku w plebiscycie Gazety Wrocławskiej lwówecki lekarz zajął II miejsce w kategorii Chirurg Roku. Warto nadmienić, iż w plebiscycie głosują czytelnicy i ten znakomity wynik jest z pewnością swoistym podziękowaniem i wyrazem uznania jakim darzą go pacjenci.

 

Doktor Marek Kaźmierczyk jest świetnym organizatorem i managerem. Posiada doświadczenie i wiedzę merytoryczną, doskonale wykorzystywaną na zajmowanych stanowiskach. Dzięki wrażliwości i zrozumieniu potrzeb pacjentów z dużym wyczuciem i znajomością rzeczy zarządza obecnie podległym zespołem medycznym. Jest doceniany przez środowisko lekarskie i szanowany przez pacjentów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


https://lwowecki.info/dzis-dr-n-med-marek-kazmierczyk-obchodzi-jubileusz-35-lecia-pracy-zawodowej/

9 KOMENTARZE

  1. Gratulacje.Odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu.Miałam przyjemność poznać,coraz mnie jest takich lekarzy ,ktorzy poświecają swoje życie innym ludziom.Życzę zdrowia doktorowi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here