Tak witamy turystów. Wyblakła tablica i góra śmieci

4
1009

Kto winien? Turyści, czy gospodarze? Ci pierwsi robią zdjęcia takich miejsc i umieszczają je w sieci. Tym drugim pozostaje jedynie się wstydzić.

 

Taki oto obraz zastał jeden z turystów, który zdjęcie opublikował na profilu społecznościowym

Na Rozdrożu Izerskim, 13.08.2020.
To tylko jedno z miejsc, jest więcej takich.
Nie poważam ludzi, którzy to robią i nie rozumiem gospodarzy terenu, niestety.” – pisze Pan Jan.

Gospodarze najwyraźniej rzadko tu bywają. O postawieniu śmietników przy tablicy nikt nie pomyślał. A śmieci? Przyjdzie wiatr, to większość tego bajzlu posprząta.

4 KOMENTARZE

  1. Rzeczywiście, gospodarzom pozostaje wstydzić się, ale chyba za turystów. Nie rozumiem, po co przy tablicy ma stać śmietnik? To turysta nie może już zabrać ze sobą śmieci do najbliższego śmietnika? Tylko porzucać pod tablicą i liczyć, że ktoś inny się tym zajmie.

  2. Tu zgadzam sie z Ela ,ze winna jest swolocz ,bo turystami trudno to nazwac . jest teraz powszechna tendencja i sluszna ( rowniez w parkach narodowych ) niestawianie smietnikow . Skoro ktos przyniosl a nawet przywiozl napoj lub zywnosc w opakowaniu , tym bardziej jest w stanie zabrac puste opakowanie. Postawienie smietnika to maly problem , ale jezscze trzeba zadbac o jego regularne oproznianie , a nikt tego za darmo nie zrobi . Gospofarz jest odpowiedzialny za budzet i rozliczany przez mieszkancow gminy. No ale spoleczenstwo coraz bardziej roszczeniowe im sie smietnik nalezy bo przeciez tablica jest .

  3. Wszyscy płacą za odbiór śmieci a wyrzucają je do lasu,paranoja.To pewnie warszawka,albo inne gamonie z dużych miast,bo jeszcze wczoraj nie wiedzieli jaki kolor kosza do jakich odpadów.Na wsiach jest czysto bo ludzie już dawno nauczyli się segregować odpady.A w miastach jak zwykle syf.Najlepiej śmiecia szurnąć przez szybę samochodu,albo udając że się auto zepsuło,postać chwilę i zostawić po sobie śmietniczek.Celebryci tłumaczyli jak segregować,to teraz niech wytłumaczą gdzie nie zostawiać śmieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here