Mamy najlepsze piłkarki ręczne w kraju

6
1481
fot.: FB. MKS Włókniarz Mirsk - sekcja piłki ręcznej

Reprezentacja dziewcząt ze szkoły w Mirsku udowodniła, iż nie ma w Polsce lepszych zawodniczek od nich! Gratulacje dla całej drużyny i trenerów!

 

 

W rozegranym w dniach 30 maja – 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klas 7-8) piłkarki ręczne reprezentujące Szkołę Podstawową im. Osadników Ziemi Mirskiej w Mirsku wywalczyły tytuł Najlepszej Szkoły Podstawowej w Polsce.

Jak poinformował Urząd Miasta i Gminy w Mirsku w fazie grupowej, w grupie A rozegrały 4 spotkania. Wszystkie zakończyły się zwycięstwem mirszczanek. 30 maja br., pierwszy mecz ze szkołą z Pabianic zakończył się wynikiem 17:8, drugi, z Gdańskiem 18:15 i kolejny z Cmolasem 21:8. 31 maja, kolejne, sensacyjne zwycięstwo ze szkołą z Dębna 22:7. W ćwierćfinale z Krakowem zwyciężyły 26:10. Półfinał z Dopiewem zakończył się wynikiem 14:12.

 

 

W piątkowe przedpołudnie w Dźwirzynie reprezentacja z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirsku zmierzyła się z SP2 Radzymin w finałowym pojedynku Igrzysk Młodzieży Szkolnej o tytuł najlepszej szkoły podstawowej w Polsce w kategorii klas 7-8. Za utytułowaną drużynę z Mirska kciuki trzymali nie tylko rodzice, czy koledzy i koleżanki ze szkoły, ale kibicował im cały sportowy powiat lwówecki.

„Nasze Złotka – SP Mirsk – Zwycięzcą Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023” – mogliśmy przeczytać chwilę po zakończonym pojedynku na społecznościowych profilu mirskiej szkoły.

Dziewczyny dzięki własnym umiejętnościom, hartowi ducha, waleczności i determinacji po raz kolejny udowodniły swoją wyższość nad rywalkami. Pojedynek zakończył się wynikiem 19:14.

 

 

Dziewczęta zagrały w składzie: Maja Wołoszyn – kapitan drużyny, Łucja Firek – bramkarz, Wiktoria Niemczyk, Agata Granda, Jagoda Fill, Simona Spokova, Oliwia Piotrowska, Nikola Piekarz, Sandra Kułakowska, Xeniya Skoropad.

MKS Włókniarz Mirsk – sekcja piłki ręcznej

6 KOMENTARZE

  1. Wielkie gratulacje dla drużyny z Mirska, wielki szacunek dla trenerów. Tylko czego brak trenerom lwóweckich zawodników, by móc rywalizować z najlepszymi drużynami?

    a

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here