Tak się (nie) parkuje

12
1476

Niektórzy kierowcy, nie zważając na nic parkują w dość nieoczywistych miejscach. Zgodnie z prawem samochód możemy zaparkować w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. Wyjątkiem są jedynie drogi jednokierunkowe, gdzie można pozostawić auto tuż za pasami. W żadnym wypadku nie wolno zatrzymywać auta na tzw. pasach.

 

„Mistrz parkowania”

Zdjęcia przedstawiające w jaki sposób nieprawidłowo zaparkował swoje auto jeden z kierowców przy ul. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, tuż przy szkole, przesłał do naszej redakcji czytelnik. Zdarzenie miało miejsce w sobotę.

Takie zachowanie grozi nie tylko mandatem, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na bezpieczeństwo pieszych.

O zakazie dotyczącym zatrzymywania i postoju pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem mówi art. 49 prawa o ruchu drogowym.

12 KOMENTARZE

  1. Nietykalni i o to to wlasnie, znany moze reszta nie 😀 tez kiedys mialem takiego sasiada konfidenta, i nie wiem kto jest bardziej zalosny czy ten mistrz parkowania czy sasiad konfident. Obstawiam to drugie 😀

  2. Wczoraj w taki sam sposob zostalo zaparkowane inne auto i szczerze powiedziawszy nie ma nocy, zeby tam bylo wolne miejsce… Dlaczego wiec na info spoleczniowiec podeslal tylko jedno auto??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here