Koronawirus: Rośnie liczba zakażonych mieszkańców powiatu lwóweckiego

18
3935

Od wczoraj w Polsce potwierdzono 312 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Według informacji Ministerstwa Zdrowia wczoraj mieliśmy 10.034 osoby zakażone, dziś ta liczba wzrosła do 10.346. Od początku pandemii w kraju zmarło już 435 osób.

Z przekazanej wczoraj wieczorem informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 1144 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 22.04 godz. 17:30):

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5302,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1136,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 301.

 

Dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia podało, iż liczba zakażonych koronawirusem wynosi 10.346. Zmarło 435 osób.

 

Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 16 (bez zmian), osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 72 (-3) (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę). Nadal 13 osób jest poddane izolacji a jedna osoba jest hospitalizowana.

Od początku pandemii 20 mieszkańców powiatu lwóweckiego uzyskało wynik pozytywny testu, co oznacza, iż są zakażone koronawirusem. Nowe, potwierdzone przypadki to osoby z terenu gminy Lwówek Śląski i Lubomierz.

Łącznie na terenie naszego powiatu (licząc według miejsca zamieszkania) potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

 • jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała),
 • dwa na terenie gminy Mirsk,
 • trzy na terenie gminy Wleń,
 • cztery na terenie gminy Lubomierz
 • dziesięć przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

18 KOMENTARZE

 1. No właśnie bez wariacji panie Jarku. Tylko nam sprzedawcom też zależy na życiu i zdrowiu. Jak np przyjdzie paniusia i nie ubierz rękawiczek i maca owoce to co Pan na to

 2. Ludzie myślą, że skoro mamy maseczki to możemy sobie w markecie na głowę wejść. Niestety, szczególnie starsze osoby lekceważą odległości. Mówią, że mogą już umierać. To niepoważne rozumowanie. Zanim umrą mogą zarazić mnóstwo ludzi. Nie lekceważmy zagrożenia, ono jest coraz większe, niestety. Pomyślcie , że każda zakażona osoba będąca w domu zarazi swoich najbliższych. I z 10 osób zakażonych robi się 30
  ☹️☹️☹️

 3. Dlaczego nie pytamy tu na forum czy pani burmistrz Mariola Szczęsna udostępni a może już udostępniła poczcie nasze dane wrażliwe i to sprawa bardzo pilna.Nikt z nas nie reaguje na te bezprawie w tej dżungli jaką się stała obecnie moja Ojczyzna.Dopiero będzie krzyk jak przyjdzie co do niektórych pismo ponaglające z banku jakiegoś,ze dlaczego nie spłaca raty kredytu.Danie danych wrażliwych poczcie to będzie jeszcze gorsze niż wyciek ze szkoły sądownictwa nadzorowanej przez pana ministra sprawiedliwości,gdzie wyciekły te same dane wrażliwe o które prosi poczta w ilości kilka tysięcy sędziów i prokuratorów w Polsce.Jeżeli to zrobiłaby pani burmistrz obecnie gdy jeszcze nie wiadomo co będzie w ustawie procedowanej to wołałoby o pomstę do nieba i pierwszy krok do referendum o jej odwołanie.

  • Drogie dziecko pisowskie o jakiej ty sromotnej przegranej mówisz? O czymś przegranym można mówić wtedy,gdy w czymś się wystartowało i konkurencja była silniejsza na tyle,ze poniosłem klęskę.W tym przedsięwzięciu pana Sasina przy doraźnej pomocniczej usłudze poczty nawet mężów zaufania nie będzie i mając tyle lat,ze pamiętam jeszcze czasy gdy hasłem dla wszystkich wyborców było GŁOSUJEMY BEZ SKREŚLEŃ,nawet nie myślę że chcesz mnie przekonać,że pan Sasin dostał polecenie urządzić tak to przedsięwzięcie aby nie wygral obecny prezydent ale ktoś z opozycji.O taką naiwność ciebie nie podejrzewam. Ja po prostu w tej usłudze pocztowej brać udział nie będę,ja najnormalniej w świecie w odpowiedniku,mutancie,klonie “GŁOSUJEMY BEZ SKREŚLEŃ” nigdy nie będę uczestniczył ale najważniejsze to jest to,że ja się boję o siebie i swoich bliskich,szczegolnie tych co dopiero rozpoczynają można powiedzieć swoje pełnoletnie życie.Czy ty naprawdę nie widzisz dziwne zjawisko,że nawet sondażownie pokazują poza tym co ma zaplanowaną wygraną,wszyscy pozostali kandydaci zamienili się miejscami w kolejności za tym zaplanowanym pewniakiem. I nie dość,ze ten zaplanowany pewniak zaczyna z 40% poparcia kilka miesięcy temu zbliżać się już do 60% a za kilka tygodni pewnie do 70% to pozostali dostali tylko po parę procent i do tego ci co byli na piątym,czwatrym miejscu zamieniają się miejscami z tymi co byli na drugim i trzecim miejscu.Toż to logika,że co dałoby przejęcie TK,SN,KRS,Prokuratury,Sądów Powszechnych,Telewizji Publicznej jeżeli sondażownie pokazywałyby,ze władza jest nielubiana i ma niskie poparcie-prawda?Na koniec ci powiem,ze od syna z Norwegii,który co wieczór dzwoni jak ze zdrowiem u nas w całej rodzinie,słyszę jak w telewizji norweskiej były komentarze,że co jak co ale różnej maści “uśpione wilki” tylko marzą aby coś zrobić spektakularnego na skalę światową w 30 milionowych pakietach i że były komentarze te ze ździwieniem,że nikt z posłów w Polsce o to jeszcze nie zapytał w interpelacji Polskie władze jak przed tym zabezpieczają się i,ze wcale tu nie chodzi o zarazki koronawirusa.Bardzo mi się spodobał wczoraj jeden post na interii w formie kawału.”Że na Syberii zaraz po wojnie ze względu na odległości wojsko woziło urny i pilnowano aby do nich wyborcy wrzucali zaklejone koperty.Gdy jednen z ciekawości odkleił kopertę aby zobaczyć co w niej jest dostał po głowie od żołnierza kolbą karabinu z krzykiem -co ty durniu nie wiesz,że wybory są tajne?”.

 4. Do zenona. Z małej litery bo na dużą nie zasługujesz. Jak trzeba nosić maseczki to znaczy, że trzeba i mądrych idiotów nikomu nie trzeba-filozof się znalazł. Jak chcesz tworzyć prawo to do sejmu. Dobrze , że są myślący i zwracają uwagę. Następnym razem zrób zdjęcie (ONA) i daj policji ochrona danych w przypadku postępowania sądowego nie ma zastosowania.

 5. Do Bolo…

  Bardzo dobry komentarz! Słuszna racja! Siedzieć na du…****…ch i nie roznosić zarazy! Ci co łażą a szczególnie młodzi to tzw nosiciele…Nie ciekawe określenie ,ale prawdziwe…
  #zostań w domu…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here