Tak się bawią w Lwówku Śląskim

11
1880

Po wczorajszym materiale o aktach wandalizmu na cmentarzu komunalnym w Lwówku Śląskim otrzymaliśmy od czytelników zdjęcia wykonane tuż za cmentarnym murem.

 

Szlak agatowy – szkolna górka

Szkolna górka to kultowe miejsce spotkań młodych ludzi w Lwówku Śląskim. To także fragment agatowego szlaku. Ten niebieski szlak spacerowy ma około 8,5 kilometra. Biegnie z Lwówka Śląskiego, przez starą cegielnię w Mojeszu, wzniesienia Płóczek Górnych do Nagórza.

Miejsce spotkań młodzieży

W niedzielne popołudnie jeden z mieszkańców Lwówka Śląskiego na spacer wybrał się na szkolną górkę. To, co napotkał na drodze wywołało u niego złość. – Wejście na szkolną górkę, wstyd – pisze czytelnik, który przesyła do redakcji zdjęcia. Puszki, butelki, folie, papiery, pety … taki syf zostawili po sobie imprezowicze.

Sprzątanie świata – raz w tygodniu

Warto przypomnieć, iż raptem miesiąc temu grupa mieszkańców w czynie społecznym posprzątała to miejsce. Podczas czteroipółgodzinnego spaceru zebrało wówczas dwadzieścia pięć worków śmieci, głównie szkła, ale nie zabrakło także plastików, papierów i opon.

„Kontrola najwyższą formą zaufania”

W świetle tego, z czym tak często mamy do czynienia w tym miejscu cytat z minionej epoki wydaje się ponownie nabierać sensu. Czy Waszym zdaniem służby miejsce, straż miejska, policja nie powinny stanąć na wysokości zadania i w ramach zaufania do imprezowiczów częściej przeprowadzać tam kontrolę?

11 KOMENTARZE

 1. A przepraszam a miasto dało tam jakiś śmietnik albo kosz? A gdzie młodzież ma iść na piwo skoro obiecane miejsce przez Panią Burmistrz nie powstało?

 2. No i właśnie o tym pisałem w komentarzu w poprzednim artykule. Problemem jest to kiedy grupa przyjedzie motocyklami i pojedzie dalej ,sugerując ze jest głośno i są zrobione koleiny przez motocykle, ale żeby bydło bez ambicji ćpało piło i paliło to jak najbardziej legal.

 3. Brałam udział w tym sprzątaniu…masakryczny syf…młodzież nie wie co to porządek, nie są nauczeni porządku i czystości wokół siebie…najpierw ich edukacja a później mogą iść bawić się na szkolnej górce…pozdrawiam redakcję

 4. Alkohol wyprał ludziom mózgi. Mam podwórko za domem zawsze był tam porządek trawa, posadzone różne, ale od lat jest tam coraz gorzej. Częste imprezy młodzieży a po nich góry śmieci i potem w tych śmieciach imprezują, potłuczone butelki nic im to nie przeszkadza,że potem w tym syfie przesiadują całymi godzinami.

 5. jak na dole schodków młodziez balowała i smieci wrzucała do kontenerów ogólniaka , do temu łachudrze z madelajny przeszkadzał to teraz na górze gdzie nie ma gdzie wyrzucic smieci , niech byrmistrzowa zbiera a nie pierdzi tylko w stołek

 6. Schodki od tylu lat są miejscem spotkań młodzieży w tym mieście i nie każdy który tam przebywa jest agresywny , w dodatku za drzewami że nie widać tam imprezowiczów

  Może miasto zadbało by o jakieś śmietniki albo worki na śmieci w tym mieście?
  A to bydło które demolowało cmentarz nie jest młodzieżą tylko BYDŁEM

 7. Bydło cmentarz zdemolowało?Ale ono myśli,a człowiek?!Istota ludzka rozumna (?)Nadrzędni…przyszli,bałagan na cmentarzu zrobili i poza nim ślady zostawiliNieźle się zabawiliGratuluję tym,co o innych,(nudzących się)myślą!!!P.s.Każda zmora znajdzie swojego amatora!

 8. Panie i Panowie a od czego jest służba miejska?, jestem za zwiększeniem patroli służb mundurowych wyposażonych w worki na te odpady co zostały po imprezie i do Witka, w sam raz uzbiera się 13 i 14

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here