Tak mają wyglądać wnętrza ośrodka kultury

7
1931
grafika Gmina Lubomierz

Tak po zakończonej modernizacji mają wyglądać wnętrza ośrodka kultury. Tu swoje miejsce znajdą artyści, tu będą spotykali się mieszkańcy, tu będzie centrum życia kulturalnego.

 

 

Kilka dni temu redakcja Lwówecki.info dzięki uprzejmości Burmistrza Lubomierza mogła pokazać, jak po rewitalizacji będzie wyglądał Plac Kościelny w Lubomierzu i przylegający doń park. Jednak prace związane z przebudową placu przy kościele to jak z pewnością wiecie, nie jedna trwająca inwestycja w mieście Samych Swoich. Tuż obok prowadzona jest modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury.

Zakres zadań termomodernizacyjnych przewidzianych do realizacji obejmuje m.in.: modernizację instalacji c.o. (wymiana pieca węglowego na pompę powietrze-woda, grzejniki z termoregulacją); ocieplenie stropów poddasza; ocieplenie podłogi na gruncie; wymianę okien wraz z montażem nawiewników ciśnieniowych oraz luksferów; wymianę drzwi zewnętrznych; zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w budynku; wymiana oświetlenia na LED z zastosowaniem czujników obecności; wymiana pokrycia dachu wraz z usunięciem, zakupem i montażem nowej instalacji odgromowej – jako elementem odtworzeniowym.

 

 

Warte 1.650.000 złotych prace rozpoczęły się z początkiem roku. Dziś są one już mocno zaawansowane, aczkolwiek do ich zakończenia trzeba będzie jeszcze nieco poczekać. Trwająca inwestycja, to pierwszy etap kompleksowej przemiany budynku Lubomierskiego Centrum Kultury. Po ich zakończeniu władze miasta mają zamiar pozyskać środki zewnętrzne i przystąpić do drugiego etapu, po zakończeniu którego wnętrza LCK w Lubomierzu mają wygalać jak na poniższych wizualizacjach.

Lubomierskie Centrum Kultury (zdjęcie archiwalne)

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here