Byłe schronisko w Łupkach trafiło pod młotek

5
1661

Wiemy, jak zakończył się przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem byłego schroniska młodzieżowego oraz budynkiem gospodarczym w Łupkach koło Wlenia.

 

 

W maju Zarząd Powiatu Lwóweckiego ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Łupkach w gminie Wleń w granicach działek ewidencyjnych nr 183/3 o pow. 0,4982 ha zabudowanej budynkiem byłego schroniska młodzieżowego oraz budynkiem gospodarczym oraz nr 132 o pow. 0,07 ha.

„Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem byłego schroniska młodzieżowego, o dwóch kondygnacjach naziemnych oraz poddaszu, podpiwniczonym. Konstrukcja budynku murowana z cegły oraz kamienia (ściany piwnic). Stropy masywne, monolityczne nad piwnicą, nad pozostałymi kondygnacjami – drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej jętkowo-płatwiowej, kryty blachą trapezową. Teren ogrodzony, zagospodarowany. Powierzchnia zabudowy budynku: 99,87m2, powierzchnia użytkowa: 611,09m2, kubatura: 2460,00 m3, liczba pomieszczeń: 22, kondygnacje: piwnica, parter, I – piętro, II piętro, poddasze nieużytkowe.” – wskazano w ogłoszeniu.

 

 

Przetarg został przeprowadzony w dniu 1 sierpnia 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim przy ul. Szpitalnej 4 w sali konferencyjnej w formie przetargu ustnego nieograniczonego.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 1.990.000,00 zł, przy czym do ceny nie dolicza się podatku VAT.

„Komisja ustaliła, że nie zostało wpłacone wadium będące warunkiem przystąpienia do przetargu, wobec czego przedmiotowy przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.” – informuje Starosta Lwówecki.

5 KOMENTARZE

    • Panie gryfowianinie, to jest schronisko na zadupiu, które nadaje się do generalnego remontu. Sam za dziecka w nim spałem, ale już wtedy nie miał się kto nim zajmować. Niestety dzisiaj turystyka piesza jest w odwrocie. Ludzie wolą chodzić w góry niż po płaskim.

  1. Dzisiaj jakbyś popatrzył to jak mówisz zadupia są najbardziej oblegane przez turystów, a jakbyś trochę pomyślał to normalny inwestor czeka ,aż będzie kolejny przetarg by cena była niższa, ot filozofia

  2. Moje ulubione schronisko z niezwykłym potencjałem i kiedyś fantastycznym kierownikiem. Teraz nie mam w tym terenie tak fajnego miejsca dla młodzieży. Blisko w wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc. Piękny teren wokół. W ustronnym miejscu. Potencjalny inwestor się czai… 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here