Szybę czołową auta przykleiła taśmami i pianką montażową

5
3802

Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli spotykają różne modyfikacje w kontrolowanych samochodach. Jednak takiego czegoś jak zrobiła mieszkanka naszego powiatu jeszcze nie widzieli.

 

Samochody z „łysymi” oponami, wybitymi reflektorami, pękniętymi szybami, niesprawnym układem hamulcowym lub wydechowym, niewłaściwym oświetleniem czy też elementami pojazdu zamontowanymi przy pomocy taśmy klejącej…. To tylko kilka przykładów rażących zaniedbań ze strony właścicieli samochodów, z jakimi podczas kontroli drogowych spotykają się policjanci. Są jednak usterki i modyfikacje, przy których i doświadczeni funkcjonariusze łapią się za głowę. Tak też było i w tym przypadku.

Patrolujący miejscowość Czaple funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zauważyli samochód osobowy z przednią szybą wystającą ponad dach tego pojazdu. Bez wahania postanowili zatrzymać auto do kontroli i sprawdzić jego stan techniczny.

„Kiedy podeszli bliżej zauważyli, że szyba kompletnie nie pasuje do tego pojazdu. Została zamontowana z innego auta. Częściowo wystawała ponad dachem i w tych miejscach była zabezpieczona kawałkami taśmy. W innych była za wąska, a szczeliny zostały wypełnione pianką montażową.” – relacjonuje sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która wspomina, iż za kierownicą tego auta siedziała 35-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego.

W wyniku kontroli okazało się, że samochód nie posiada badań technicznych. „Modyfikacje” skutkowały zatrzymaniem przez policjantów dowodu rejestracyjnego. To jednak nie koniec problemów kierującej. Jak tłumaczy policja sprawdzenie jej danych w systemach policyjnych wykazało, że nie miała ona uprawnień do kierowania pojazdami. Te zostały jej cofnięte decyzją starosty.

„Dodatkowo posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie narkotesterem wykazało, że była pod wpływem narkotyków. Kobieta została zatrzymana. W celu wykonania szczegółowych badań pod kątem kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków została jej pobrana krew.” – dodaje policjantka

35-latka trafiła już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zastępczą karę aresztu. Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Złotoryjscy policjanci przypominają, że stan techniczny auta jest równie ważny jak przestrzeganie limitów prędkości czy stosowanie się do innych przepisów.

5 KOMENTARZE

  1. Coraz ciężej się żyje w tym kraju jeszcze moment za nami nie było można wyjść do lasu w święta wielkanocne był zakaz wychodzenia z domu , ochroniarze rzucali na ziemię ludzi bez maseczek ale już to wyłączył rząd bo koronawirus i wojna to za dużo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here