Podziękowania i życzenia dla Policji

0
774

Głośno było w całej Polsce o sierżancie Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim – Rafale Kościelnym i jego rodzinie, którzy w trakcie urlopu byli świadkami wypadku dwóch autobusów i samochodu osobowego na trasie Rogowo – Dźwirzyno i jako pierwsi przystąpili do udzielania pomocy aż do czasu przybycia służb ratunkowych. W zdarzeniu uczestniczyło kilkunastu rannych w tym dzieci, jednak sierżant  Rafał Kościelny zachował zimną krew i koordynował akcję wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie.

Starosta Daniel Koko i Przewodnicząca Małgorzata Szczepańska w imieniu wszystkich Radnych Powiatu Lwóweckiego złożyli Sierżantowi Rafałowi Kościelnemu wyrazy wdzięczności za godną szacunku i uznania obywatelską postawę . Zachowanie jego i jego rodziny jest godne naśladowania. Postawa państwa Kościelnych pokazuje, jak mocno w ich systemie wartości osadzone są te najważniejsze – ratowania życia i zdrowia oraz pomocy innym , które uaktywniły się w tym dramatycznym dla pasażerów momencie i uruchomiły odważną i szybką reakcję.

Starosta Daniel Koko złożył również podziękowania  dla Komendanta Policji Wojciecha Czafurskiego oraz wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z okazji Święta Policji z życzeniami pomyślności w pełnieniu zaszczytnej, choć niezwykle trudnej służby.  Starosta podziękował Komendantowi  za dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu – szczególnie w tym osobliwym czasie panowania epidemii, a także za trud i zaangażowanie wszystkich funkcjonariuszy w rozwiązywaniu problemów, wyrażając jednocześnie życzenia pomyślnej realizacji wszelkich zadań podejmowanych w przyszłości.

Wręczenie listów gratulacyjnych  komendantowi Wojciechowi Czafurskiemu i sierżantowi Rafałowi Kościelnemu nastąpiło w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

-/ Powiat Lwówecki /-

Policjant to coś więcej niż tylko zawód

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here