Szpitalna i Kościelna do przebudowy

8
1490

Po przebudowie ulica Kościelna w Lwówku Śląskim będzie drogą jednokierunkową. Częściowo jednokierunkową pozostanie jak dotychczas Szpitalna.

 

Już wkrótce powinna ruszyć przebudowa ulic: Kościelnej i Szpitalnej w Lwówku Śląskim wraz z przebudową oświetlenia i uporządkowaniem gospodarki wodno- ściekowej. Kilka dni temu głoszono przetarg.

Zgodnie z zapisami ogłoszenia o zamówieniu na roboty budowlane ulica Szpitalna będzie miała jezdnię jednokierunkową o szerokości 5,50 m od skrzyżowania z ul. Kościelną do zjazdu w km 0+113,22, a dalej jako dwukierunkową o szerokości 5,00 m do skrzyżowania z ul. Morcinka/PCK. Na odcinku jednokierunkowym wyznaczono organizacją ruchu pas postojowy na którym samochody będą parkowały równolegle do jezdni. Nawierzchnia jezdni będzie wykonana z kostki kamiennej – granitowej, chodnik obustronny po stronie budynku Starostwa szerokości min. 2,00 m z lokalnym zawężeniem przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną do 1,80 m. Natomiast chodnik od strony terenów szpitala 1,50 m. Nawierzchnia chodnika z kostki granitowej surowo- łupanej i płyt kamiennych.

W zakresie prac przebudowy ulicy Kościelnej zaprojektowano przebudowę jezdni o szerokości 5,00 m z początkiem w km 0+000,00 przy narożniku kościoła do zakresu przebudowy w 2021 r – rejon skrzyżowania z ul. Słowackiego. Zaprojektowano nawierzchnię z kostki kamiennej, rzędowej – granitowej (szara) na całej długości. Wykonawca wykona nawierzchnię z kostki rozbiórkowej.

Chodniki obustronne szer. min. 2,00m z lokalnymi zawężeniami o nawierzchni z kostki granitowej 7/9cm i płyt kamiennych – granitowych 75x75x8cm na całej długości. Po przeciwnej stronie natomiast zaprojektowano zatokę postojową (11 stanowisk – w tym 1 stanowisko dla osób niepełnosprawnych), również z kostki granitowej 9/11cm, szerokości 5,00 m. Dodatkowo na początku odcinka ulicy Kościelnej, którego dotyczy przebudowa po przeciwnej stronie Kościoła (zakręt), za zabudowaniami zaplanowano 3 miejsca postojowe.

8 KOMENTARZE

  1. Wszystko pięknie, ładnie, ale gmina to nie tylko miasto. Wioski też potrzebują zmian np kanalizacji, gdzie są pieniądze w takim razie na takie inwestycje, jeśli miało to być zrobione w ramach pieniędzy z Unii Europejskiej. Jakoś Bolesławiec potrafił skanalizować wioski , tam władza zadbała o tego typu inwestycje, a Lwówek jak zwykle nie umie pozyskać funduszy na takie cele, albo pieniądze idą na inne cele. To wstyd, że można dostać duże pieniądze z Unii na kanalizację a gmina Lwówek Śląski nic w tej kwestii nie robi, albo nie widzi, że ludzie na wioskach też by chcieli wygody, a nie tylko pchać pieniądze w miasto i przebudowy

  2. do Zofii Pomyliła Pani pewne rzeczy. W Bolesławcu są dwie odrębne jednostki samorządowe. Osobno gmina gdzie jest wójt (nawiasem mówiąc jedna z najbogatszych) A miasto Bolesławiec jest czymś osobnym tam rządzi prezydent. Nie to żebym się opowiadał, za burmistrzem Lwówka, ale gwoli wyjaśnienia, że Pani zarzuty do lwóweckiego burmistrza są bezzasadne. Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here