W powicie lwóweckim na razie bez większych strat

0
1111

Już wczoraj wieczorem nad naszym regionem wiatr wiał bardzo mocno. W porywach przekraczał 100 km/h. Jednak jak na razie nie wyrządził większych strat. I oby tak pozostało. Aczkolwiek to jeszcze nie koniec wichury. Synoptycy ostrzegają, że najbliższe godziny będą bardzo trudne.

 

W środę wieczorem po raz pierwszy od wielu lat IMGW wydało m.in. dla powiatu lwóweckiego ostrzeżenie 3 stopnia przed bardzo silnym wiatrem. Ten już w pierwszych godzinach obowiązywania ostrzeżenie dał się mieszkańcom regionu we znaki.

Do godziny 10:00 w czwartek 17 lutego strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz jednostek OSP w powiecie lwóweckim do zdarzeń wywołanych przez silne podmuchy wiatru wyjeżdżali osiem razy. Pięć z tych zdarzeń związanych było z koniecznością usunięcia połamanych drzew, które blokowały drogi. Takie interwencje przeprowadzono w Lubomierzu, Maciejowcu, Nielestnie, Uboczu i Rębiszowie. Jedna interwencja związana była z przewróconym znakiem a jedna z latarnią. Strażacy przeprowadzili także interwencję na terenie szkoły podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim, gdzie silny wiatr w niewielkim stopniu uszkodził dach.

„W ciągu ostatnich godzin zanotowane porywy wiatru nie przekraczały 85 km/h. Prognozowane porywy na najbliższe godziny do około 90 km/h. Od godzin południowych prędkość wiatru ponownie będzie się nasilać i miejscami w porywach osiągnie 110 km/h, lokalnie możliwe 120 km/h.” – informują synoptycy IMGW, którzy utrzymują ostrzeżenie i zapowiadają, że wiatr zacznie słabnąć dopiero w nocy z czwartku na piątek.

Tauron informuje, iż w chwili obecnej na skutek awarii sieci występują przerwy w dostawie prądu w Zbylutowie, Chmielnie i Skorzynicach. Przewidywany czas jego przywrócenia to godzina 17.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here