Szefowie Platformy Obywatelskiej ruszają w Polskę. Czy odwiedzą Lwówek Śląski?

36
1373
fot. Fb. Donald Tusk

Donald Tusk, Borys Budka, Grzegorz Schetyna będą spotykać się z Polakami i rozmawiać o proponowanym przez nich programie. Czy weźmiesz udział w spotkaniu? O co zapytasz?

 

Powrót do krajowej polityki Donalda Tuska wśród wielu polityków, ale także i wśród Polaków wywołał wielką burzę. Przejęcie przez niego sterów Platformy Obywatelskiej dla jednych jest dobrym prognostykiem, dla innych to ziszczenie koszmarnego snu. Dla telewizji publicznej w ostatnich dniach Tusk to podstawowy temat wiadomości. Jednak ostatni sondaż wyborczy “Puls Opinii” zrealizowany przez agencję Opinia24 dla RMF FM pokazuje mocny wzrost popularności największej partii opozycyjnej w kraju.

Wprawdzie gdyby wybory miały się odbyć w najbliższą niedzielę to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą chce zagłosować 29 proc. respondentów. Jednak ten wynik nie dałby obecnie rządzącej krajem koalicji szans na samodzielne rządy.
Na drugim miejscu sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23 proc. Trzecie miejsce zanotował ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 17 proc. W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, na którą zagłosowałoby 10 proc. pytanych oraz Lewica 8 procentowym poparciem.

Donald Tusk, Borys Budka, Grzegorz Schetyna będą spotykać się z Polakami i rozmawiać o proponowanym przez nich programie. Najbliższe spotkanie z mieszkańcami naszego regionu odbędzie się już 12 lipca w Jeleniej Górze.

Pani Poseł Zofia Czernow mówi nam, iż już w najbliższy poniedziałek 12 lipca do Jeleniej Góry przyjedzie Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Spotkanie z mieszkańcami zostało zaplanowane na godzinę 17 w parku zdrojowym. W spotkaniu tym nie będzie uczestniczył jednak Donald Tusk, który w tym czasie udaje się w podróż zagraniczną. Jednak jak przyznaje pani Poseł nowy przewodniczący największej Platformy również wkrótce odwiedzi stolicę Karkonoszy, gdzie oprócz spotkania z władzami będzie zapewne chciał porozmawiać z jeleniogórzanami.

Pani Poseł Zofia Czernow zapewnia jednocześnie, iż będzie się starała, żeby oprócz Jeleniej Góry Tusk odwiedził także albo Lwówek Śląski, albo Bolesławiec. To, które miasto zostanie wybrane będzie zapewne zależało od zainteresowania mieszkańców.

Na chwilę obecną ewentualna wizyta Donalda Tuska w naszym regionie nie jest znana. Jak tylko przewodniczący Platformy Obywatelskiej będzie się wybierał w nasze regiony, to z pewnością o tym Was poinformujemy.

Czy weźmiesz udział w spotkaniu z Donaldem Tuskiem i o co zapytasz szefa Platformy Obywatelskiej?

36 KOMENTARZE

 1. Niech nie zapomni wziąć ze sobą tego słynnego faceta od robienia dróg na Ukrainie i tego który mówił że „Dopóki jesteś z Platformą do puty żaden sąd nie skarze ciebie No ten Sławomir nie myląc od zespołu Disco Polo. Zapomniał jak podniósł wiek emerytalny?
  Zapominał że zabrał moje pieniądze z OFE ? ,
  Zapomniał ile osób straciło dach nad głową w Warszawie przez reprywatyzację?
  Ile osób oszukano w Amber Gold ?
  My pamiętamy i za każdym razem głośno będziemy przypominać .
  Nigdy więcej do władzy !!!!!!!

  • Chłopie ogarnij się. Nie żebym był ich zwolennikiem ale czytając Twój komentarz odniosłem wrażenie, że się przejmujesz za bardzo itd. Zrozum, że ten kraj nie ma przyszłości. Żaden Donek tego nie zmieni na gorsze czy lepsze. Tacy ludzie, tacy jesteśmy. PO ma bardzo wysokie poparcie nawet w mojej rodzinie xD Na pytanie Cioci tak z ciekawości – dlaczego na niego głosuje to odpowiedziała, że on taki zawsze elegancko chodzi ubrany i wygląda dobrze haha. No ale cóż. Jej głos tyle ważny co mój. Pamiętaj, że prezydent LGBT miał zaledwie 0,5% mniej poparcia i dlatego wygrał Duda. Jemy śmieci zamiast jedzenia, co raz więcej raka, co raz więcej miernot zostaje lekarzami bo jest niedobór i przyjmą każdego kto się prześlizgnie przez egzaminy. Ale w dalszym ciągu biały kitel ma świadczyć o czymś. Ciekawe jestem o czym bo patrząc na tych gwiazdorach jak się promują na FB jak to oni nie walczą dla nas !!!! to aż bym zwymiotował. Nic się nie leczy. Znasz kogoś kto został wyleczony? Ja znam mnóstwo, którzy się leczą latami, tłumi im się skutki. Ale nigdy nie dotyka przyczyn. Ehh, mógłbym tak długo. Lepiej nie będzie, pensje w dół bo wschód przejmuje rynek, koszta w górę, zus w górę……….

 2. Pierwsze i tylko jedyne pytanie,zasadnicze to takie czy po objęciu władzy skorzystają do szpiku kości,do suchej nitki wszystkie przepisy,które uchwalił Ziobro aby zdusić demokrację a więc np. między innymi odwoływanie szefów sądów zwykłym emailem? Czy zniosą te przepisy w jednej ustawie i będą udawali,ze trzeba im wybaczyć. Przekaz mój jest prosty-to musi zaboleć,mocno zaboleć aby już nigdy nikt nie niszczył lub nie próbował niszczyć zobowiązań konstytucyjnych ,które zatwierdziła większość narodu. Nic tak nie uczy pokory jak doświadczenie na sobie czegoś,czego życzyło się innym i robiło się z uśmiechem na twarzy od ucha do ucha i patrzyło się na niemoc ponad połowy społeczeństwa wobec balangi (Bunga Bunga) łotrów!

  • Oczywiście chcesz ,żeby sędziowie byli nietykalni. Można będzie bezkarnie dalej wypuszczać Najsztubów. Dalej bezkarnie można będzie kraść pieniądze z OFE. Sprzedawać wszystko co jeszcze pozostaje w Polskich rękach i to zgodnie z konstytucją. Ten pan że swoją partia niech się przeniesie za Odrę. Polskę i Polaków niech zostawi w spokoju.

   • E tam,wolę obecnie żonę wsadzić do czterech rad nadzorczych potężnych spółek skarbu państwa i do tego zostać jeszcze sekretarzem generalnym partii a żeby było śmieszniej to jeszcze głosować za uchwałą własnej partii w sprawie nepotyzmu w szeregach swojej partii. To jest zaradność. A Tusk? Lepsze jest “… przez ostatnie osiem lat ….”. Co do sędziów to nie wypowiadaj się w moim imieniu ale kto wie czy nie lepsze jest,że będziemy mieli jednego sędziego na Nowogrodzkiej,który przy pomocy swego kamerdynera z ministerstwa niesprawiedliwości będzie osądzał wskazaną osobę jeszcze przed złożeniem sprawy na wokandę. Ty wiesz jaka to oszczędność polegać tylko na jednym a nie płacić pensji dla około 10 000 wrednych sędziów? Wiem,że trochę tu napisałem populizmu ale z niektórymi osobami,które od urodzenia są przydzieleni za karę do grona intelektualnych mądrości typu poseł Suski trzeba dyskutować zrozumiałym dla nich językiem.

 3. Mieliśmy kilka lat jako takiego spokoju. Przyjechał wielki D.T. żeby znów siać wiatr? Przecieram oczy i uszy ze zdziwienia, bo pojawił się jak dinozaurus nie z tej epoki z mową pełną nienawiści. Tego nie chcemy i temu panu już dziękujemy.

 4. Wyjaśni mi tu ktoś tą aferę OFE i dlaczego Tusk ma moje pieniądze?
  Jestem prawie pewien, że żaden z tych pieniaczy wyżej nie ma zielonego pojęcia na czym polegała reforma OFE i gdzie są jego pieniądze i ile na tym stracił bądź zyskał. Ale z mordy jad leci na kilometr.

  Taka ciekawostka:
  AmberGold – poszkodowani: 19 tys, straty: 0,85mld
  GetBack – poszkodowani: 9 tys, straty: 2,50mld
  SKOKi – poszkodowani: 246 tys, straty: 4,40mld

  Platformersi się nakradli ale pisdziarze to dopiero zdobyli mistrzostwo kraju z rekordem świata w tej dyscyplinie.

 5. Pieniędzy nie było i nie będzie, dziadek mi mówił że złodziej złodzieja zawsze będzie bronił, miał rację teraz wiem dlaczego unas rządzący są za PO.

 6. Czy Platforma czy PiS to znaczenia dla nas nie ma bo tak czy tak jesteśmy w…..
  Przykre dla mnie jest to że w swoim kraju nie mogę normalnie żyć. Muszę kombinować na lewo/prawo żeby żyć “godnie”. Nie życzę nikomu płaszczyć się przed żadnym Hansem, ale póki co nie ma lepszej opcji. Najbardziej szkoda osób starszych które nie mają za co żyć. Kocham Polskę, ale niestety dawno stała się jedną wielką patologią i postkomunistycznym g*wnem. Wszystkim którzy popierają czy PiS czy Platformę gratuluję. Gardzę Wami!

 7. Ja mu kibicuje! Od 1998 roku biorę udział w każdych wyborach, od 2015 jestem w opozycji….
  Nie mogę się doczekać kiedy wszystko wróci do normalności. Wróci dopiero jak zmieni się władza, bez względu kto ją obejmie, byle kto inny niż teraz, wtedy znowu zaświeci słońce, dla normalnych wróci normalność.

 8. Czytając powyższe komentarze widać jak istotne jest kreowanie skrajnych emocji przez polityków i narzucanie ich obywatelom. Część społeczeństwa nie mówi swoim głosem, lecz powtarza to, co usłyszy w mediach swojego nurtu, uzurpującym sobie prawo do prawdy. Polityka płodzi konflikty i przenosi je na relacje międzyludzkie. Narzekacie na polityków, a sami postępujecie podobnie obrażając siebie nawzajem.

 9. Donek niech się boi samego siebie,nie pomoże woda z Wisły(z fekaliami Trzaskowskiego)gdy już pewne rzeczy mu obwisły.W przemówieniu robił miny niczym idol jego dziadka,dobrze że nie używał lewej ręki do dawania pewnych znaków.Wiadomo kto go wysłał do Polski na front wschodni w obronie interesów i odzyskać utracone przez jego mocodawców.Niech uważa i pamięta jak jego ziomalą kończyły się wyprawy na wschód

 10. W życiu nie uwierzę w nagłą przemianę fałszywego i zatwardziałego liberała.
  Wystarczy tylko spojrzeć mu w oczy.
  Fałsz , obłuda i socjotechnika której wyuczył się do perfekcji.

 11. Pragnę przypomnieć, że nasz kraj jest kolonią pod zachodnio-amerykansko-izraelskim zarządem. Żadna partia tu niczego nie zmieni bo wykonuje tylko polecenia swoich Panów i od nich bierze pieniądze więc nie jest to w ich interesie by słuchać głosu narodu. Jak to powiedział jeden z zarządców wiadomego pochodzenia ” Polacy są tylko gośćmi na tym terytorium”.

 12. Wpiszcie w YouTube’a : Dr. Jaśkowski , Maciak, Zbigniew Kękuś, Jack Calieb, Marcin Bustowski, Hubert Czerniak, Stanisław Krajski, Stanisław Michalkiewicz, Autor – Krzysztof Woźniak, SuwerennyPL, Nam zależy, Jan Fijor, Expert w Bentleyu, Kuba Midel, Cezary Graf etc. To zobaczycie gdzie mieszkacie i co tak naprawdę się dzieje w tym chorym kraju. Pozdrawiam i życzę wielu cennych refleksji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here