Szczepienia już dla 12- latków. Czy zaszczepisz swoje dziecko?

6
437
zdjęcie poglądowe

Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Wkrótce szczepienia mają być prowadzone również w szkołach.

 

Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Natomiast po wakacjach szczepienia ruszą także w placówkach oświatowych.

– Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Wyniki ekspertyz powinniśmy poznać we wrześniu.

Zarejestrować na szczepienia można się m.in. dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333. Można skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień.

6 KOMENTARZE

  1. Redakcjo. Zadzwońcie do dowolnej firmy ubezpieczeniowej i zapytajcie o odszkodowanie za ubytek na zdrowiu lub śmierć po przyjęciu “szczepionki na covid”. Wytłumaczą panu dokładnie redaktorze, że to że szczepionka nie ma nic wspólnego. Pozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here