Szczegóły dotyczące dzisiejszego protestu w Lwówku Śląskim

18
2166

Organizatorzy przekonują, iż zapowiada się duża frekwencja i przekazują kolejne szczegóły dotyczące protestu pod hasłem: ,,Europa w Polsce, Polska w Europie”.

 

To już trzeci protest, jaki ma się odbyć w Lwówku Śląskim. Poprzednie dwa należy uznać za bardzo  bezpieczne. W takim tonie wypowiadała się także lwówecka policja.

„Funkcjonariusze KPP w Lwówku Śląskim oraz KP w Gryfowie Śląskim 25 października prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób protestujących oraz osób postronnych w Lwówku Śl. i Gryfowie Śl.” – potwierdzała sierż. Olga Łukaszewicz, która przyznawała, iż w ocenie policji, biorąc pod uwagę liczbę uczestniczących w protestach osób przebiegały one bezpiecznie.

Podczas protestu tylko wobec jednej osoby, która została wylegitymowana zastosowano wniosek o ukaranie do sądu za niezasłanianie ust i nosa. Było to spowodowane wielokrotnym zwracaniem uwagi i prośbami o założenie maseczki. W związku z lekceważącym podejściem tej osoby, sytuacja została zakończona wnioskiem o ukaranie.” – wyjaśnia pani rzecznik lwóweckiej policji.

Kolejny protest w Lwówku Śląskim odbył się w jeszcze spokojniejszej atmosferze, a po jego zakończeniu policjanci podziękowali uczestnikom za współpracę i pokojowy przebieg demonstracji:

Chcielibyśmy podziękować uczestnikom protestu w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śląskim za współpracę i pokojowy przebieg protestu” – dodaje sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski.

 

Dziś przed nami kolejny protest, na który zaprasza “Lwówecka młodzież”:

„Lwówecka młodzież serdecznie zaprasza na wydarzenie ,,Europa w Polsce, Polska w Europie” wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej poprzez wyrok na wpół legalnego Trybunału Konstytucyjnego, oraz na obecne rządy w Naszym kraju.

My, „gorszy sort” upominamy się o europejskie standardy w Rzeczypospolitej. Pamiętajmy, że walczymy o wszystkie prawa, których obecnie nie mamy – wolne sądy, wolne media publiczne, lepszą edukację (w tym edukację seksualną), większe zarobki, dostęp do antykoncepcji etc. Walczymy po prostu o uśmiechniętą i europejską Polskę, w której nikt nikogo nie będzie nazywał gorszym sortem i kanalią” – piszą w wydarzeniu na portalu społecznościowym organizatorzy lwóweckiego protestu.

Protest ma się rozpocząć o godzinie 17:00 na lwóweckim rynku skąd wyruszy przemarsz głównymi ulicami miasta. Organizatorzy planują – podobnie jak ostatnio – przejść obok ratusza, a następnie ulicami Orzeszkowej aleją Wojska Polskiego, by po ok. półtorej godzinie wrócić na rynek, gdzie zakończy się protest.

Wczoraj wieczorem, po informacjach, jak zaczęły się pojawiać, organizatorzy protestu wystosowali apel do wszystkich osób, które będą chciały wziąć w proteście w Lwówku Śląskim.

Oświadczenie

“W trosce o bezpieczeństwo uczestników protestu apelujemy o założenie maseczek i utrzymywanie dystansu, a także o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Spodziewamy się wzmożonej aktywności policji, która ma na celu tylko i wyłącznie zastraszenie uczestników. Nie wdawajmy się w zbędne dyskusje i powakacje, powstrzymajmy się także od wykrzykiwania wulgarnych haseł. Sprawmy, aby protest przebiegł spokojnie i w miłej atmosferze. Wszystkie osoby zakłócające przebieg protestu lub nie posiadające maseczek będą musiały liczyć się z konsekwencjami ze strony policji”.

Organizatorzy protestu


Blamaż organizatorów protestu w Lwówku Śląskim

18 KOMENTARZE

 1. Oby gównarzeria szukająca zadymy została obdarowana mandatami. Nie ma tolerancji dla zakłócania porządku i ruchu ulicznego. Jest ciemno, zmrok zapada szybko. Ktoś takiego osobnika łażącego po drodze z transparentem, potrąci i będzie miał problem. Jazda protestować na chodniki jak tak bardzo chcecie.

 2. “ale zbaw mnie od nienawiści, ocal mnie od pogardy, Panie!…”
  Tak myślało/śpiewało moje pokolenie.
  Co reprezentuje młode pokolenie, sterowane przez tych, którzy nie zrozumieli Kaczmarskiego?

  • “ale zbaw mnie od nienawiści, ocal mnie od pogardy, Panie!…”
   Jak to się ma do Jarosława K….. i jego podwładnych i zwolenników ?
   ,,Wyrwij murom zęby krat
   Zerwij kajdany połam bat
   A mury runą, runą, runą
   I pogrzebią stary świat”
   Tak myślało/śpiewało nasze pokolenie – tych, którzy zrozumieli Kaczmarskiego
   Co reprezentuje młode pokolenie ? A czego ich uczy mafia sekta Kaczyńskiego ?
   Szacunku ? Miłości ?
   ,,To Szare Szeregi zmiotą dyktaturę (kaczystanu) – ciemnych ludzi Babilonu !
   Błyskawica ich znakiem będzie !”
   Kaczyński ma krew na rękach….
   Wspomnimy te słowa
   Co się z nami Polakami pod tą władzą dzieje ???
   Do czego doprowadzi nas mafia-sekta złych ludzi ?
   Zobaczymy szybciej niż się zdaje.

    • Widać sam się sprostytuowałeś za te apanaże. Przez te kilka stów od mafii-sekty Kaczyńskiego całkiem ogłupiałeś.
     Tobie taka rzeczywistość odpowiada – to twój problem
     I nie profanuj Kaczmarskiego sprostytuowany sługusie kaczyzmu.
     ,,Mój dom murem podzielony” – Kult

     • Kaczmarskiego sprofanował KOD przyjmując pieśń barda za swój hymn, wcale się do słów nie stosując. Trochę wiedzy i dużo kultury ci brakuje.

 3. Mam nadzieję że sprowadzili chociaż jedną armatkę wodną rozgonić gowniarzy do nauki niech się wezmą szkoda ze was 16 czy 19 lat temu nie wyskrobali dziś byłby spokój

 4. Kwiat brunatnego komentatorstwa i brudnego intelektu, przestraszył się i zieje jadem w komentarzach. Nikt was się już nie boi, wasi idole legli w gruzach totalnej kompromitacji. Przyszłość to nowoczesna, z jasnymi zasadami prawa Polska w Unii Europejskiej.

 5. Stefan, Bogdan….. jeśli już się wypowiadacie, to zechciejcie zasięgnąć informacji jak się nazywa ta pani z Trybunału Konstytucyjnego, na który się powołujecie…..

 6. Proszę sobie nie kpić i nie szydzić! Nie ziać jadem! W ogóle nie ziać! Dzisiaj w proteście wzięły udział najpiękniejsze, najmądrzejsze i najbardziej kulturalne z dotychczas protestujących.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here