Szaleńcza ucieczka przed policją.

7
2296

Policjanci po pościgu ulicami miasta zatrzymali 33- letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

 

Mundurowi w centrum Bolesławca chcieli skontrolować kierującego. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych przez oznakowany patrol Policji ten nie zatrzymał się i rozpoczął ucieczkę.

Najpierw ulicami miasta gdzie m.in. na skrzyżowaniach wymusił pierwszeństwo na przejeżdżającej karetce pogotowia oraz przejechał na czerwonym świetle, wyprzedzał innych kierujących w miejscach niedozwolonych, na rondzie jechał „pod prąd”. Po wyjechaniu z miasta mężczyzna kontynuował ucieczkę drogami powiatowymi, po wjechaniu na teren zalesiony porzucił pojazd i uciekał pieszo. – relacjonuje asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z Policji w Bolesławcu, dodając, iż po kilkudziesięciu metrach Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali uciekiniera.

Tym okazał się 33- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 1,4 promila. Ponadto od 1 czerwca 2021 roku zatrzymanego obowiązywał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Natomiast samochód nie był dopuszczony do ruchu i miał tablice rejestracyjne z innego auta. To jednak nie wszystkie grzechy 33- latka.

W trakcie dalszych działań mundurowi otrzymali zgłoszenie, że kilka minut przed policyjną interwencją podejrzany ukradł paliwo na jednej z bolesławieckich stacji paliw. – wspomina policjantka.

Mężczyzna usłyszał już zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

7 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze mu tak a niech dowalą mu 10 bo jak będzie z dupy walił cwel to szybko wyjdzie … I mu zmniejsza wyrok . A tak niech posiedzi … on był ćpunem i alkocholikiem w lwowku go wszyscy znają co za debil i parafian….
    Jaja pod prąd mu podłączać o 5 rano i dawać przykład dla innych zeby przestrzegali przepisow drogowych !!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here