Sytuacja na granicy

5
1869

Wydłuża się czas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli.

Straż Graniczna zwraca się z prośbą, aby w miarę możliwości korzystać z innych przejść, w których ruch odbywa się na bieżąco.

Szacunkowy czas oczekiwania na przekroczenie granicy (stan na godz. 07.00):

z Niemcami:

Jędrzychowice – 15 godzin
Świecko – 9 godziny
Olszyna – 9 godziny,
Kołbskowo – 4 godziny,
Krajnik Dolny – 1,5 godziny

z Czechami:

Kudowa Słone – 6 godzin,
Jakuszyce – 0,5 godziny

Karty lokalizacyjne dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach

Pamiętaj:

Obywatele Polski, którzy znajdują się obecnie poza Polską, mogą wracać do kraju. Po przekroczeniu granicy każdy obywatel naszego kraju zostanie zarejestrowany, przebadany i skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową.

Wyjątkiem są osoby, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów. Te osoby nie będą kierowane na kwarantannę.

5 KOMENTARZE

  1. To jakaś komedia. Wszyscy wiedzą że nie każdy wypełnia deklarację o kwarantannie i nie każdy jest kontrolowany nie tylko samochody osobowe ale i busy przejeżdżają bez kontroli. Potem ci ludzie wracają do domu, wśród sąsiadów, chodzą do sklepu.
    To że oni są nieodpowiedzialni to jedno ale że osoby które powinny kontrolować to drugie.

  2. Jeżeli chodzi o czas przejazdu to z wczoraj na dzisiaj odcinek od tunelu do granicy(kontroli) pokonaliśmy osobówka w Dwadzieścia dwie i pół godziny (dystans 15 km)

  3. Powinni zamknąć kategorycznie granice dla wszystkich na tydzień i tak nie działa już transport międzynarodowy wszystko stoi wtedy nie byloby problemu.
    A nie nagle polacy się obudzili i wracają do Polski i płacz. Była informacja że zamykają granice

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here