Burmistrz podzielił środki w ramach inicjatywy lokalnej

16
2505
Daniel Koko Burmistrz Gminy Gryfów Śląski

Dziesięć projektów za nieco ponad 57 tysięcy złotych ze środków Gminy Gryfów Śląski zostanie zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej. Kto i na co otrzymał wsparcie?

 

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski, po zapoznaniu się z opinią Zespołu powołanego do opiniowania wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej przyznał dofinansowanie do realizacji zadania publicznego przez następujących wnioskodawców:

Ochotnicza Straż Pożarna w Proszówce na zadanie pod nazwą: „Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze” otrzymała – 2.700,00 zł

Towarzystwo Miłośników Gryfowa Śląskiego na zadanie pod nazwą: „Letni obchód miasta” otrzymało – 3.625,00 zł

Cross Gryfitów na zadanie pod nazwą: Organizacja VI Biegu Niepodległościowego Crossu Gryfitów w dniu 11.11.2024 r otrzymał – 5.000,00 zł

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa KRZEW – Krzewie Wielkie na zadanie pod nazwą „Piknik rodzinny w Krzewiu Wielkim – 4.000,00 zł

Wilhelm Gałucha, Bartosz Gałucha, Jerzy Horbacz, na zadanie: „Przyrodnicza ścieżka edukacyjna” – 4.662,00 zł.

Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki na zadanie pod nazwą „Upowszechnianie sportu poprzez wykonanie boiska do piłki siatkowej na 15- lecie Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki – 7.060,00 zł.

Barbara Czapiga, Edward Miłosz, Zygmunt Bodak na zadanie: „XX Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych „20 lat z Ikarem” – 6.150,00 zł|

Stowarzyszenie Homo Viator na zadanie „Charytatywny Maraton Zumby – 6150 zł

UKS Football Academy na zadanie: „2- dniowy Wakacyjny Festiwal Sportowy- Turniej Piłki Nożnej” – 9.850 zł

Ludowy Klub Sportowy Zryw na zadanie: „Wyposażenie boiska sportowego w Uboczu – 11.600 zł.

16 KOMENTARZE

  1. Środki na inicjatywę lokalną podobno przydzielała specjalnie utworzona komisja, tak było!
    Ale burmistrz wie wszystko najlepiej! Ciężkie czasy dla gminy Gryfów Śl.

  2. Pan Burmistrz rozdał Tym co go wspierali podczas kampanii ,a pozostałym pokazał -do widzenia !!! Tylko zapomniał ,że to są środki ,które powinny być przeznaczone przede wszystkim na działania mające skutek trwały dla potencjalnych benificentów ! A czy imprezy, na które przeznaczył SWOIM są środkiem trwałym. Po drugie czy to jest decyzja tylko komisji czy Pana Burmistrza ? Po trzecie środki w budżecie na 2024 na inicjatywę lokalną były zapisane w większej kwocie !!!!! To czego tylko przyznano tzw. Swoim i pozostała jeszcze kwota na te dzialenie . Oj Panie Burmistrzu nie na tym polega demokracja i dzielenie środków !

  3. Ja nie rozumiem o co Państwu chodzi? Każdy miał prawo wystąpić z takim wnioskiem, ale to trzeba umieć jeszcze coś napisać, mieć jakiś pomysł i napisać uzasadnienie. Na to nic już nie poradzę, najlepiej tylko narzekać. Najgorsze że wypowiada się ktoś kto nie ma bladego pojęcia o pozyskaniu pieniędzy ….. (bez komentarza). Co do ścieżki, to ja widzę tam nie tylko dwa nazwiska? Ale widzę że kogoś też to męczy… Park został zagospodarowany wiele lat temu, a nie teraz. A jak wyglądała sytuacja gdy niedoszli radni za głos malowali ławeczki i lansowali się. To dopiero żenada, bo lansowali się na nazwiskach innych osób, które tworzyły ten skwer). Ja bym się przyglądnął innym kwotom i nazwiskom to tam jest w porządku rozumiem ??? Ogólnie widzę, że ktoś bardzo obeznany pisze o środkach, może ktoś kto ich nie dostał? Albo nie potrafił napisać odpowiedniego wniosku i teraz coś boli? Co do dzieci i przeznaczaniu pieniędzy na inne cele, to ja mam propozycję żeby może Panowie Radni raz na kwartał przeznaczyli pół albo całą swoją dietę na takie cele? Chyba nikt z nich nie zbiednieje…. Żenujące Wasze zachowanie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here