Święty Mikołaj odwiedzi dzieci w Gryfowie Śląskim

1
1863

Nie saniami, bo renifery się rozchorowały, nie na motocyklach, bo zima zbyt sroga, ale samochodami z pomocą strażaków do dzieci z Gryfowa Śląskiego dotarły paczki od Mikołaja.

 

 

Kto z nas nie tęsknił za spotkaniem z Mikołajem, kto nie pisał do niego listów i nie zastanawiał się, czy w tym roku Święty przyjdzie i przyniesie wymarzony prezent? I jakaż była radość, gdy w ten magiczny dzień za oknem dało się słyszeć dzwoneczki, a do drzwi pukanie nieznajomego. To czy w wielkim worku znalazł się ten jedyny wymarzony prezent, czy było w nim coś innego zazwyczaj przestawało mieć już większe znaczenie. Ważne, że Mikołaj przyszedł.

W tym roku Mikołaj nie ominął dzieci z Gryfowa Śląskiego. Zapowiedź przybycia Świętego spowodowała, iż w niedzielne przedpołudnie 3 grudnia 2023 roku na rynku miejskim w pojawiło się bardzo dużo dzieci.

Wjazd Mikołaja na rynek był bardzo huczny. Świętego eskortowali strażacy z OSP Gryfów Śląski. Wszystkich przybyłych powitał Burmistrz Olgierd Poniźnik, który podziękował organizatorom wydarzenia, motocyklistom z MotoTigers Gryfów Śląski, którzy przy wsparciu przyjaciół z Leopolis Bikers Lwówek Śląski i sponsorów sprawili najmłodszym milą niespodziankę. Chwilę później każde dziecko otrzymało paczkę, a w niej słodycze, a nawet maskotki. Radość była ogromna.

 

Przypominamy, iż już za niespełna tydzień, w sobotę, 9 grudnia w w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim odbędzie się niesamowity Jarmark Bożonarodzeniowy, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Na odwiedzających czekać będzie mnóstwo tematycznych atrakcji, m. in. zimowe pyszności, świąteczne dekoracje, warsztaty kreatywne, występy artystyczne i wiele innych… – a to wszystko w klimatycznej, zimowej scenerii.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here