Świętowali półmetek nauki

3
6363

Młodzież w tej szkole dobrze wie, jak osiągać znakomite wyniki w nauce, ale także jak wspaniale się bawić, co pokazali podczas „półmetku” w piątkowy wieczór.

 

 

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim dobrze wiedzą, jak ważna jest nauka i dzięki swojej ciężkiej pracy oraz pomocy nauczycieli i dyrekcji placówki osiągają oni w niej znakomite efekty, co rokrocznie potwierdzają wynikami matur. Jednak nie samą nauką żyje lwówecka młodzież. Równie ważni dla nich są koledzy i koleżanki, z którymi spędzają czas w szkole i wspólna zabawa.

Tradycją w szkołach średnich są bale maturalne. Te odbywają się na kilka miesięcy przed egzaminem dojrzałości. Uczniowie klas trzecich na początku roku szkolnego na ich podobieństwo organizują półmetki. To wydarzenie mające na celu podkreślenie minionych lat nauki, ale także okazja do integracji i zacieśniania przyjaźni.

Taki właśnie półmetek nauki przekroczyła młodzież ucząca się w klasach licealnych i technikach ZSOiZ w Lwówku Śląskim. Z tej okazji z pomocą nauczycieli i Rady Rodziców zorganizowali oni swój pierwszy wielki bal. Ten odbył się w piątek 18 listopada 2022 r. w restauracji Madelaine w Lwówku Śląskim.

 

 

Była wspaniale udekorowana sala, pyszne jedzenie, znakomity DJ/wodzirej Marek Węcławowicz z Mar- Music, który nie tylko od samego początku rozkręcał imprezę, ale przygotował dla młodzieży konkursy, zabawy i szereg gadżetów – kapeluszy, okularów, etc., które jak mieliśmy okazję zobaczyć, bardzo przypadły lwóweckiej młodzieży do gustu. Co najważniejsze była wspaniała lwówecka młodzież, która bawiła się niemal do samego rana.

Wraz z uczniami ten wieczór spędzili ich wychowawcy oraz członkowie Rady Rodziców.

3 KOMENTARZE

 1. Piękni młodzi ludzie, jeszcze 2 lata i możecie spokojnie wypierniczać z tego pięknego, jednak umarłego miasta. Choćby do Bolesławca, tu zaczynają się perspektywy na rozwój. Nie ucinajcie jednak swoich korzeni. Kiedyś wrócicie silniejsi i zrobicie Lwówek lepszym. Ja w to wierzę.

 2. Młodzież wypisuje się z lekcji religii
  “Kościół funkcjonuje w przestrzeni publicznej jako instytucja nietolerancyjna, związana z obozem władzy, mająca na sumieniu afery związane m.in. z pedofilią”
  — powiedział ks. Rafał Kowalski – rzecznik archidiecezji wrocławskiej “Gazecie Wyborczej”.
  Tak jest wasza wielebność – słuszna racja.
  Inny wielebny szaman ksiądz Janusz Chyła z Chojnic uważa, że winni są temu rodzice, którzy przekazują treści sprzeczne z Ewangelią i… nauczaniem Kościoła … i wypisują dzieci z religii.
  I również tu jest racja po stronie księdza.
  Tylko, że te przekazy sprzeczne z Ewangelią w ogóle a całym Pismem Świętym w szczególności pochodzą niestety od Was. To Wy sfałszowaliście wiele zapisów Pisma na swoje potrzeby – głównie chronicznie od wieków niedopasieni mamoną.
  Umiłowani Siostry i Bracia! – nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here