Świeradów-Zdrój. Mieszkańcy muszą opuścić lokale komunalne

17
4320

Dwanaście rodzin ze Świeradowa-Zdroju musi opuścić mieszkania wynajmowane przez gminę od prywatnego właściciela. Wszystko przez brak mieszkań komunalnych.

 

W Świeradowie-Zdroju brakuje mieszkań komunalnych, dlatego gmina zdecydowała wynająć takie lokale od prywatnego właściciela i przeznaczyć je dla osób potrzebujących. Problem w tym, że właściciel budynku postanowił wypowiedzieć umowę gminie, a dwanaście rodzin musi opuścić mieszkania do końca czerwca tego roku.

Wynajmujemy prywatne mieszkania za około 1500 – 2000 złotych miesięcznie. Mieszkańcy w większości płacą tyle, ile wynosi stawka czynszu czyli 6 złotych za metr kwadratowy, a resztę dopłacamy z budżetu miasta – mówił dla TVP Wrocław Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Niestety mieszkańcy, którzy muszą się wyprowadzić, póki co nie mają wskazanych innych mieszkań komunalnych, a obecne będą musieli opuścić. Walkę podjęli radni miasta, którzy starają się pomóc.

Pan burmistrz ma dać mieszkańcom na jakiś czas inny lokal np. w hotelu, by mieszkańcy mieli czas znaleźć sobie mieszkanie. On musi im zapewnić warunki takie, jakie mieli teraz – mówił dla TVP Wrocław Mateusz Szumlas, radny Świeradowa-Zdroju.

Lokatorzy nie kryją swojego rozgoryczenia. Niektórych po prostu nie stać na wynajęcie prywatnego mieszkania, dlatego korzystali z mieszkań komunalnych. Burmistrz Roland Marciniak obiecał również dołożyć wszelkich starań, by znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Najważniejszy jest jednak fakt, że lokali komunalnych w Świeradowie-Zdroju po prostu brakuje.

-/eLuban.pl/-

17 KOMENTARZE

 1. Nie chce być okrutny ale tak jest jak ktos jest przyzwyczajony do tego że trzeba mu dac ja musiałem sam zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie, nie mówię że nie ma takich co sobie nie poradzę i potrzebuje takiego lokalu ale to jest powiedzmy 1 procent tych ludzi reszta to są wg mnie lenie którzy domagaja sie tego lokalu prawie za darmo bo im się należy powinni się zweryfikować te rodziny i jak są podejrzenia że tylko wykorzystują sytuację wyprowadzić ich do kontenerów jakie mają uchodźcy gdzieś poza miasto obciążyć pełnymi kosztami i niech sobie radzą a teraz co pewnie wszystkie telewizje beda ściągać bo im się krzywda dzieje.

  • Nie do końca masz racje, większość tych rodzin to rodziny które wcześniej mieszkały w komunalnych budynkach, ale np. Z budynku w którym mieszkali wykonano centrum kultury, albo budynek był w złym stanie technicznym, rodziny przeprowadzono, dom zburzono, działkę sprzedano.

  • Cieszy mnie to że masz swoje ,ale nie każdy jest wstanie miec kredyt i opłaty oraz zycie z najniżej krajowej nie każdemu się powodzi jak tobie zawsze byl podział miedzy ludzki ale aż do takiego stopnia .Oceniacie ludzi nie znając życia jakie mają i odp sobie na pytanie wszyscy twoi znajomi mają własne m też ich wyróżniasz bo ten ma mniej lub więcej…

 2. Tak to jest kiedy jedynym kierunkiem rozwoju miasta jest turystyka. Teraz są tego skutki – brak podatków, zaniedbana infrastruktura kanalizacyjna, ludzie których dobrobyt zależny jest nie tyle od turysty w ogóle, co od jego specyficznej odmiany i otwartych granic. A jak niemieckie dziadki już wymrą to co?

  • Jak zarabiasz dużo kasy to Cię stać i masz tylko znajomych z kasą Bo ci skromniejsi się nie liczą Bo nie mają szkoda że nie powiesz kim jesteś by zobaczyli to twoi znajomi żenada że kasa to wszystko A nie człowiek każdy znas ma jakąś historie i nie życzę nikomu by znałazl się w takiej sytuacji żenada

 3. Oceniać każdy może wolność słowa również, ale czy każdy co mieszka w mieszkaniu komunalnym to jest nikim może żyje skromnie nie stać go na kredyt mieszkaniowy opłaca rachunki i ma teraz na iść ulice bo tylko się bogaci liczą zadeptać takich pozbyć się kłopotu taka rola właśnie burmistrza

 4. Większość ludzi że swieradow pracuje w hotelach a przy zarobkach które oferują świeradowskie hotele nie dziwi mnie to ze ludzi nie stać na oplate 2000 zł za miesiąc, a gdzie życie?

 5. sa ludzie co rozumieją ,brak własnego mieszkania ale są gminy gdzie wszystkie mieszkania jaki się nadają sa sprzedawane a jest np barak socjalny ,gdzie gmina daje lokum alkocholikom ,gdze zawladneli cały barak,dewastujac go a gmina mówi że nie ma mieszkan… i co

 6. Zamiast pozwolić na agresywną deweloperkę i zawalić cały Świeradów hotelami i pensjonatami, można było pomyśleć też o budownictwie komunalnym i swoich mieszkańcach, a nie tylko robieniu interesów na turystyce i rozdymaniu balona w tym kierunku …

 7. W audycji w Radio Wrocław burmistrz obiecal pomoc. Gdybyście jednak zostali bez pomocy, proponuję skontaktować się z Akcją Lokatorską. Pewnie najblizsza jest we Wrocławiu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here