Dusił i uderzał swojego psa a w drugiej ręce trzymał siekierę

9
1581

Mężczyzna dusił zwierzaka i wielokrotnie go uderzał. Interweniowali sąsiedzi, którzy usłyszeli pisk i skomlenie psiaka. Wyrwali mężczyźnie z ręki siekierę i o sytuacji powiadomili Policję.

 

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, w miejscowości Wojcieszów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymali zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców znęca się nad swoim psem. Policjanci pojechali pod wskazany adres.

Na miejscu ustalili, że zgłaszający usłyszeli dobiegające z sąsiedniej posesji piski i skomlenie psa. Zaniepokojeni tą sytuacją postanowili sprawdzić czy zwierzę potrzebuje pomocy. Wtedy też zauważyli sąsiada, który dusił i uderzał swojego psiaka, a w drugiej ręce trzymał siekierę. Na pyszczku i nosie zwierzaka oraz koło jego budy była widoczna krew. Sąsiedzi natychmiast interweniowali, próbując rozdzielić mężczyznę od wystraszonego czworonoga.

43-latek był bardzo agresywny, stawiał opór, mimo to sąsiadom udało się wyrwać mu siekierę z ręki i powstrzymać go przed dalszym znęcaniem się nad zwierzakiem.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Trafił do policyjnego aresztu. Był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu, 43-latek usłyszał zarzut znęcania się nad swoim psem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Piesek trafił do schroniska, gdzie jest bezpieczny i ma właściwą opiekę.

-/sierż. szt. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja/-

9 KOMENTARZE

  1. A ciekawe ile promili miał zwyrodnialec z Pławnej, o którym słyszano, co wieszał psy na drucie i strzelał z wiatrówki do kotów. Dostał wyrok, coś wiadomo?

  2. Człowiek słabszemu tyle …czyni?☹️Wstyd,że jestem tzw.”Nadrzędnym” i posiadającym!!!Zwierzę też ból czuje,ale jak się zachowuje:i głosu nie mają,ale od Starszych (niektórych) źle………

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here