Sukces we współzawodnictwie SZS

0
158
grafika: SZS Dolny Śląsk

W czwartek, 10 października 2019 roku, w Olszynie zostaną podsumowane wyniki współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów województwa dolnośląskiego w imprezach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” w roku szkolnym 2018/2019.

Miło nam poinformować, że na 556 rywalizujących szkół podstawowych i gimnazjów Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim zajęła II miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów, natomiast Szkoła Podstawowa nr 2 we Lwówku Śląskim uplasowała się na V miejscu w kategorii szkół podstawowych.

W kategorii współzawodnictwo sportowe powiatów Dolnego Śląska w roku szkolnym 2018/2019 – ilość punktów zdobytych przez wszystkie szkoły z danego powiatu w zawodach na szczeblu ponadpowiatowym Powiat Lwówecki uplasował się na 12 pozycji a w kategorii współczynnik usportowienia powiatów w roku szkolnym 2018/2019 – ilość wszystkich punktów zdobytych przez szkoły z powiatu na wszystkich szczeblach podzielona przez ilość uczniów w szkołach powiatu zajęliśmy 3 miejsce

Wynik szkoły we współzawodnictwie to suma punktów zdobytych za 10 najwyższych miejsc uzyskanych w zawodach wchodzących w skład Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży.

Do wyników współzawodnictwa zaliczane są wyniki uzyskane w zawodach od szczebla gminy, powiatu i w finałach dolnośląskich.

W tabeli współzawodnictwa szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdują się wszystkie szkoły, które wystartowały przynajmniej w jednych zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy już od szczebla zawodów gminnych.

Z przyjemnością informujemy, że w naszym systemie w roku szkolnym 2018/2019 wystartowały: 542 szkoły podstawowe w ramach Igrzysk Dzieci, 556 szkół podstawowych i gimnazjów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i 190 szkół ponadgimnazjalnych. – informuje w komunikacie Zarząd Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” we Wrocławiu i dodaje:

W punktacji podajemy także wyniki współzawodnictwa powiatów naszego województwa. Na wynik każdego z nich składają się wszystkie punkty uzyskane przez szkoły wszystkich typów w zawodach szczebla ponadpowiatowego w ubiegłym roku szkolnym oraz współzawodnictwo usportowienia powiatów, gdzie brane są pod uwagę wszystkie wyniki uzyskane przez szkoły biorące udział w imprezach współzawodnictwa, już od szczebla gminy, a wynik podzielony jest przez ilość uczniów we wszystkich szkołach w powiecie.

Poniżej publikujemy poszczególne tabele opracowane przez SZS z wynikami

Download (PDF, 154KB)

Download (PDF, 156KB)

Download (PDF, 91KB)

Download (PDF, 73KB)

Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone podczas Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020, która 10 października 2019 roku odbędzie się w Olszynie. Najlepszych 10 szkół w punktacji współzawodnictwa otrzyma podczas uroczystości dyplomy i nagrody.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here