Pijany 40-latek ukradł… manekina sklepowego i dwie damskie torebki

1
1063

Do zdarzenia doszło w Lubaniu. Policjanci policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu odzieżowego. 40- latek mieszkaniec Lubania wybił szybę wystawową i z wnętrza sklepu zabrał manekina na, którym założona była damska sukienka. Łupem sprawcy padły także dwie damskie torebki. Zatrzymany przyznał się do winy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci z Ogniwa Patrolowego, we wtorek około godziny 1.00 w nocy zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna postanowił włamać się do sklepu odzieżowego, który mijał. Przy użyciu betonowej podstawki od kosza na śmieci wybił szybę wystawową a następnie zabrał wystawowego manekina. Manekin ubrany był w damską sukienkę. Łupem sprawcy padły także dwie damskie torebki. Poszkodowany wartość poniesionych strat oszacował na kwotę 2500 złotych.

Dzięki szybkiej interwencji świadka podejrzany porzucił manekina oraz jedną z torebek w pobliżu sklepu. Podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia policjanci ujęli mężczyznę, który w tym czasie przechodził ulicą i jak się okazało był sprawcą przestępstwa.

40-letni mieszkaniec Lubania został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Badanie alkomatem wskazało około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Kodeks karny za te czyny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here