Studniówka 2023 – ZSOiZ Lwówek Śląski. Wideo

0
5187

Dokładnie na 103 dni przed rozpoczynającym maturalny maraton egzaminem z języka polskiego uczniowie lwóweckiego „Ogólniaka” bawili się na Studniówce.

 

 

Ostatnie lata dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkół były wyjątkowo trudne. Pandemia i zdalne nauczanie wielu osobom sprawiły problemy. Był to czas, w którym trzeba było mieć więcej samodyscypliny i determinacji do nauki. Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim nie zrażała się tymi wszystkimi przeciwnościami losu, jak przyznają dla nich był to fantastyczny czas, który dzięki rodzinie, przyjaciołom oraz znakomitej kadrze nie był czasem straconym, czego dowody mamy otrzymać już wkrótce.

Wielkimi krokami zbliża się miesiąc maj, czas egzaminów dojrzałości. Tegoroczni maturzyści odliczają już chwile do rozpoczynającego maturalny maraton egzaminu z języka polskiego. Ten odbędzie się 4 maja. Jednakże zanim nadejdzie ten moment czas na chwilę zapomnienia, oderwania się od nauki – czas na Bal Studniówkowy, który dla każdego ucznia jest niesamowitym przeżyciem, ale również granicą pomiędzy beztroskim życiem, a czasem, gdy o przyszłości trzeba już będzie myśleć bardzo poważnie.

W sobotę, 21 stycznia 2023 roku na Balu Maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas lwóweckiego „Ogólniaka”. W tym niezwykłym dniu towarzyszyli im najbliżsi – ich rodzice, wychowawcy, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

 

 

Uroczystość w gościnnych progach Pałacu Brunów rozpoczęła się od zatańczenia poloneza. Młodzież wpierw zatańczyła go samodzielnie a później do wspólnego tańca zaprosiła nauczycieli. Następnie delegacje klas złożyły podziękowania dyrekcji, wychowawcom i rodzicom. Uczniowie dziękowali za trud włożony w ich edukację, wsparcie oraz wyrozumiałość.

– Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, uświadamia nam, że już wkrótce, już za 100 dni staniemy przed najważniejszym w naszym życiu egzaminem, który pozwoli nam przekroczyć symboliczny próg dojrzałości. – mówiła witając gości Iza.

– Ten niezwykły bal skłania nas do refleksji nad czasem, który upływa nieubłaganie. Tak niedawno temu przekraczaliśmy próg naszego liceum. Przeżywaliśmy tutaj wzloty i upadki, swoją młodość. Na pewno będziemy wspominać najweselsze i najtrudniejsze zajęcia w szkole. Puste zeszyty, czasami puste głowy. Jedynki te niechciane i te nieuniknione. Piątki te zapracowane i te z przypadku. – przyznawała Weronika.

– W tych chwilach zawsze towarzyszyliście nam Wy, wychowawcy, nauczyciele, staraliście się prostować nasze ścieżki, cierpliwie tłumaczyć w jaki sposób szukać prawdy i swego miejsca w życiu. – dodawał Filip.

– Studniówka, to jest takie wyjątkowe wydarzenie i przeszliście bardzo długą drogę, żeby być tutaj dzisiaj. Za sto dni matura, ale jesteście otoczeni życzliwymi ludźmi i na pewno wszystko się uda. Dzisiaj nie myślcie o maturze, cieszcie się chwilą. Z perspektywy czasu wiem, że Studniówka, to jest takie wydarzenie, które będziecie pamiętali przez całe życie. I dzisiaj w imieniu Pana Dyrektora i swoim chciałbym Wam życzyć wspaniałej zabawy i tego, żeby ta Studniówka była takim wspomnieniem radosnym, wesołym, na całe Wasze życie. – życzył młodzieży Bartłomiej Wróblewski Wicedyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim.

 

Uczniowie lwóweckiego „Ogólniaka” na ten wyjątkowy wieczór przygotowali dla wszystkich gości sporą dawkę atrakcji. Był koncert szkolnego zespołu, muzyczne występy solo i skecz pokazujący z przymrużeniem oka pracę ich nauczycieli.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, to szkoła z wieloletnimi tradycjami oraz wysokim poziomem nauczania. Uczniowie tej placówki na maturze osiągają bardzo dobre wyniki, dzięki którym szkoła nawiązuje równą walkę z najlepszymi placówkami w Jeleniej Górze, czy Bolesławcu, na co dowodem z pewnością jest Brązowa Tarcza uzyskana w rankingu Perspektyw.
W tym roku przystąpienie do egzaminu dojrzałości w ZSOiZ deklaruje 59 uczniów. Ich wychowawcy zapewniają, że przygotowania do matury idą bardzo dobrze, co pokazały wyniki egzaminów próbnych. Sami uczniowie ze spokojem podchodzą do matury, jak mówią przygotowywali się do niej pod okiem znakomitych nauczycieli od kilku już lat, więc musi być bardzo dobrze.

Zabawa studniówkowa prowadzona przez Urban Dj`s z Gościszowa trwała do białego rana. Dla wszystkich uczestników z pewnością na długo pozostanie niezapomnianym przeżyciem. Teraz przed nimi czas na zintensyfikowanie przygotowań do egzaminu dojrzałości.

Wszystkim przystępującym do matury uczniom ZSOiZ w Lwówku Śląskim życzymy połamania piór i jak najlepszych wyników.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here