Akcja – licytacja. Dla Maksyma

1
709

Domeną OSP KSRG Lubomierz jest niesienie pomocy potrzebującym, toteż nie potrafimy przejść obojętnie obok walki o zdrowie Maksyma.

 

Mały lubomierzanin od urodzenia zmaga się z wieloma dysfunkcjami zdrowotnymi. Urodził się w 25 tygodniu ciąży, ważył 700 g. – jego stan był bardzo poważny. Dotknęły go:

  • zespół zaburzeń oddychania noworodka,
  • niewydolność oddechowa,
  • wewnątrzowodniowe zakażenie płodu,
  • niedokrwistość wcześniaków,
  • dysplazją oskrzelowa płucną.

Pomimo czarnych prognoz, rodzina Maksyma nie poddawała się w walce o jego przyszłość. Przeszedł on dwie skomplikowane operacje i nadal wymaga specjalistycznej opieki: okulisty, neurologa, kardiologa, audiologa, laryngologa i fizjoterapeuty. Maksym nie słyszy – szansą na normalne życie chłopca i jego prawidłowy rozwój jest wszczepienie implantów ślimakowych. Koszt wykonania zabiegu wymaga ogromnych nakładów finansowych. Niestety nie jest to jedyny problem- kilka tygodniu temu Maksiowi przydarzył się wypadek, wskutek którego mógł stracić wzrok. Specjalistyczna pomoc niemieckich lekarzy uratowało oczko chłopca, jednakże leczenie nadal trwa, będzie także potrzebna kolejna operacja.

Druhowie OSP KSRG Lubomierz postanowili dołączyć się do działań charytatywnych na rzecz Maksyma. Przy wsparciu naszych przyjaciół – darczyńców, postanowiliśmy zorganizować akcję, mającą na celu finansowe wsparcie walki o przyszłość małego lubomierzanina.

Pierwotna forma zakładała organizację festynu, na który składać miały się: licytacje przedmiotów i usług zgromadzonych we współpracy z darczyńcami, występy sceniczne oraz różnego rodzaju „strażackie atrakcje”. Niestety obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła organizacje pomocy we wspomnianej formie.

My jednak się nie poddajemy! Przenosimy nasze działania do internetu. Od dnia 20.10.2020 r. (wtorek), na facebook’owym profilu OSP KSRG Lubomierz, rusza akcja – licytacja. Dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi, zgromadziliśmy wiele atrakcyjnych przedmiotów, usług, a także innego rodzaju atrakcji, które od jutra staną się przedmiotem naszej licytacji. Każdy licytacja będzie opatrzona stosownym opisem i zasadami uczestnictwa.

Zachęcamy do finansowego wsparcia walki o zdrowie Maksyma. Szczegóły znajdą Państwo pod tym linkiem: https://pomagam.pl/79nay98d…

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here