Studiuj Prawo w PWSZ im. Witelona w Legnicy

0
146

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja na kierunek PRAWO w ramach jednolitych studiów magisterskich. Rekrutacja na ten kierunek, tak jak w przypadku pozostałych potrwa do 30 lipca 2019 r.

Po studiach na kierunku Prawo możesz starać się o przyjęcie na aplikacje prawnicze, aby w przyszłości przywdziać togę i wykonywać zawód adwokata, radcy prawnego, sędziego. Możesz też wykonywać inne zawody prawnicze – możesz zostać notariuszem, komornikiem, doradcą podatkowym, rzecznikiem patentowym.

Program studiów na kierunku Prawo łączy możliwości zdobywania wiedzy z zakresu nauk prawnych, nauk o administracji, ekonomii i nauk o polityce. Dzięki temu kształcimy specjalistów dla obsługi szeroko pojętej administracji, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Program przygotowany został po konsultacji z pracodawcami, dzięki czemu możesz nabywać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności w zakresie obsługi prawnej sektora publicznego i prywatnego.

Po ukończeniu Prawa możesz podjąć pracę właściwie wszędzie, tam gdzie przebiegają procesy prawne, czyli w urzędach administracji (zarówno rządowej jak i samorządowej), w spółkach prawa handlowego, w przedsiębiorstwach, w jednostkach świadczących usługi publiczne, we własnej firmie. Możesz również zostać adwokatem, radcą prawnym, sędzią, prokuratorem, doradcą podatkowym lub rzecznikiem patentowym.

Po ukończeniu kierunku Prawo będziesz prawnikiem, czyli osobą naukowo lub zawodowo zajmującą się prawem, znającą przepisy i potrafiącą zastosować je w praktyce. W trakcie 5-letnich studiów uzyskasz nie tylko wiedzę, ale i umiejętności stosowania prawa, zwłaszcza prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz wybranych elementów prawa gospodarczego, finansowego. Poznasz prawne podstawy zarządzania, niezbędne do podjęcia zatrudnienia w sektorze administracji publicznej i szeroko pojętego aparatu urzędniczego. Masz szanse nabyć umiejętności sporządzania umów w obrocie handlowym i w zakresie świadczenia usług, opracowywania pism procesowych, decyzji i postanowień administracyjnych, umiejętność sprawnego komunikowania się w szeroko rozumianym sektorze prawnym i wykorzystania narzędzi e-administracji.

W trakcie przygotowania się do symulacji rozpraw masz szanse nabyć umiejętności zachowania się na sali rozpraw. Od Ciebie zależy, czy po studiach będziesz pracować we własnej firmie, czy też zdecydujesz o kontynuacji nauki na wybranej aplikacji zawodowej. Prawnicy mogą pracować np. w kancelariach adwokackich, komorniczych, notarialnych lub urzędach.
Bardzo dużo firm korzysta z porad prawnych, dlatego to także dobre miejsca pracy dla prawników. Stawiamy na umiejętności praktyczne, nauczymy Cię, jak „prawo działa” !

Dużą zaletą studiów na uruchamianym kierunku Prawo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest fakt, że studia stacjonarne w naszej Uczelni są bezpłatne.

 

Mirosław Szczypiorski PWSZ im. Witelona w Legnicy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here