Strzały i bójka w Jeleniej Górze. Policja wyjaśnia

5
5707
fot.: portalik24.pl

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu 36-letniego mężczyznę podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni oraz uszkodzenie ciała 23-latka. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze na jednej z ulic na osiedlu Zabobrze. 23-latek zajechał drogę 36-latkowi, doszło do awantury, szarpaniny i sytuacja wymknęła się spod kontroli. 36-latek posiadał w aucie broń hukową, którą kilka razy uderzył 23-latka oraz wystrzelił z niej w jego kierunku. 23-latek nie odniósł poważnych obrażeń, jednak został przewieziony na badania do szpitala, a 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 36-letniego jeleniogórzanina podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni oraz uszkodzenie ciała.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23 kwietnia br. około godziny 15.10 23-letni jeleniogórzanin na jednej z ulic osiedla Zabobrze zajechał drogę 36-letniemu kierującemu pojazdem marki Audi. 23-latek twierdził, że mężczyzna jest mu winien pieniądze i zwleka z ich oddaniem. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, szarpaniny, w efekcie której 36-latek wyjął z auta broń hukową i kilka razy uderzył nią 23-latka oraz wystrzelił z niej w jego kierunku. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, 23-latek został przewieziony do szpitala na badania, a 36-latek trafił do policyjnego aresztu.

Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i nadal prowadzą czynności. Okazało się, że 36-latek nie posiadał wymaganego zezwolenia na broń.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

-/ podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra/-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here