Czterech kierowców pod wpływem wyeliminowanych z ruchu

0
1729

Policjanci z Dolnego Śląska prowadzili w weekend działania pn. “Alkohol i narkotyki”. Głównym ich celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 4 kierowców, którzy nie powinni byli wsiąść za kierownicę.

 

 

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Głównym założeniem działań “Alkohol i narkotyki” jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących “na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.

 

 

W sobotę w godzinach porannych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który w Gradówku kierował pojazdem marki Audi będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę po godzinie 7:00 rano w Zbylutowie funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 50-letniego rowerzysty. Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 0,9 promila.

Tego samego dnia w miejscowości Ubocze mundurowi dokonali pojazdu marki Audi. Kierujący 44-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 1 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałkowy poranek policjanci ruchu drogowego w miejscowości Dłużec skontrolowali pojazd marki Fiat, którym kierował 65-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna poddany badaniu trzeźwości wydmuchał 0,7 promila.

 

 

Dla tych, co wsiedli za kierownicę samochodu, nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwy rowerzysta musi liczyć się z wysokim mandatem karnym.

Pamiętajmy, że alkohol czy narkotyki obniżają koncentrację, spowalniają reakcję oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzą do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

 

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here