Strażak ranny podczas akcji gaśniczej

11
3088
zdjęcia: KP PSP Lwówek Śl.

To była z pewnością jedna z tych trudniejszych akcji prowadzonych przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim we współpracy ze strażakami z jednostek OSP. Działania trwały ok. 6 godzin.

 

 

A całość zaczęła się od dramatycznego zgłoszenia jakie w czwartkowe przedpołudnie wpłynęło do dyżurnego PSK w Lwówku Śląskim. Z tego wynikało, iż pali się dom wielorodzinny przy ulicy Gryfowskiej w Lwówku Śląskim. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażaków a także zespół ratownictwa medycznego i patrole policji.

– Policjanci, jako pierwsi przybyli na miejsce, gdzie trwała ewakuacja osób, a po zakończonej akcji gaśniczej zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Do czasu przybycia medyków policjanci udzielali pomocy pogorzelcom. – wskazuje sierżant Mateusz Cebula z lwóweckiej policji.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty był parter, piętro i poddasze prawej strony budynku. Mieszkańcy budynku zdążyli się ewakuować. – wskazują strażacy z KP PSP w Lwówku Śląskim, którzy zwracają uwagę, iż po rozpoznaniu otrzymali informację o butlach gazowych w budynku, co utrudniło im działania.

– Przy pomocy kamery termowizyjnej odnaleziono 7 butli z gazem LPG. – dodają strażacy.

Oprócz prowadzenia działań gaśniczych strażacy przystąpili także do ewakuacji należących do dzieci zwierząt domowych świnek morskich i królika miniaturki.

Niestety, podczas działań jeden ze strażaków doznał urazu ręki i został przewieziony do szpitala.

– Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przeprowadzali oględziny. Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ślady. – dodaje sierżant Mateusz Cebula, który zaznacza, iż te wszystkie informacje będą niezbędne mundurowym do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

W działaniach udział brało sześć zastępów strażaków z JRG Lwówek Śląski, zastęp OSP Gryfów Śląski, zastęp OSP Zbylutów a także zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne, straż miejska i trzy patrole lwóweckiej policji.

Po zakończeniu działań ruszyła akcja pomocy dla pogorzelców. W tę zaangażowało się bardzo wiele osób oraz instytucji. W stałym kontakcie z rodzinami pogorzelców są przedstawiciele Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców. Więcej o potrzebach pogorzelców znajdziecie w materiale: Pomoc dla pogorzelców z Lwówka Śląskiego


11 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here