Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem

1
724

Policjanci lwóweckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w Brunowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki VW. W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli do 34-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do grudnia 2022 roku. Badanie alkomatem wykazało prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here