Strażacy z regionu otrzymają dotacje na specjalistyczne wyposażenie

3
560
zdjęcie poglądowe WFOŚiGW

Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu przyznał dotacje dla dolnośląskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród nich znalazły się jednostki z powiatu lwóweckiego.

Strażacy wnioskowali m.in. o środki na zakup: agregatów, pilarek, motopomp, detektorów do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla a także specjalistycznych ubrań. To sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

– Dobrze wyposażeni ratownicy mogą bezpiecznie wykonywać swoje zadania, a to z kolei wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Mogliśmy się o tym przekonać w ostatnim czasie, gdy ochotnicy walczyli ze skutkami burz w naszym regionie – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Dotacje w wysokości ponad 1,6 mln zł pozwolą na dofinansowanie 217 jednostek OSP. Wśród jednostek zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się także jednostki z naszego regionu.

3.129,12 złotych otrzymają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uboczu na zakup sprzętu, wyposażenia środków ochrony indywidualnej. 8.000 na ten sam cel otrzymają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie- Zdroju. I aż 20.000 złotych otrzymają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie. Pełna lista dostępna jest tutaj

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here