Zaplanuj wolne na długie weekendy – kalendarz 2020

0
1218
-/ fot.: Lwówecki.info /-

Rok 2020 będzie rokiem bardzo pracowitym. Jest to rok przestępny, a więc o jeden dzień dłuższy od poprzedniego a ponadto większość świąt wypada w weekendy. Jeżeli jednak już dziś dobrze pomyślimy, to możemy tak zaplanować swój urlop, żeby jak najlepiej wykorzystać dni ustawowo wolne od pracy. Tych w 2020 roku czeka nas trzynaście.

 

Każdy, kto pracuje na etacie, w zależności od stażu pracy ma 20 lub 26 dni urlopu. Ponadto, ponieważ święta Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz drugi dzień Bożego Narodzenia przypadają w sobotę to zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego pracownikowi za te dni należą się dni wolne. Będzie to kolejna okazja do odpoczynku.

W 2020 roku będziemy mieli tylko pięć okazji do zaplanowania długiego weekendu. Warto już dziś podjąć decyzję by dobrze wykorzystać wolne dni.

Najbliższa okazja będzie już po Nowym Roku. Planując urlop na czwartek i piątek (2-3 stycznia) będziemy mogli odpoczywać aż przez 6 dni.

Kolejne okazje do dłuższego wypoczynku nadarzą się dopiero w kwietniu i mają. Tu weekend wydłuży się zaledwie o jeden dzień.

Warto wykorzystać urlop w piątek 12 czerwca, zaraz po Bożym Ciele. Wówczas biorąc jeden dzień wolnego wypoczywamy aż cztery dni.

Pięciodniowy długi weekend możemy sobie sprawić biorąc dwa dni wolnego 9 i 10 listopada.

Dłuższy wypoczynek czeka nas również w grudniu.

-/ Lwówecki.info /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here