Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole w Rakowicach Wielkich

0
1879

W poniedziałek, 5 września w szkole w Rakowicach Wielkich zainaugurowano nowy rok. Od dziś naukę w ZSE-T rozpoczyna 720 uczniów.

 

Skończył się czas letniego wypoczynku, czas przeznaczony nie tylko na regenerowanie sił, ale także na poznawanie pięknych miejsc, odkrywanie nowych możliwości, pasji, talentów… Początek roku szkolnego otwiera kolejny etap w życiu młodych ludzi, ale także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. To czas nowych obowiązków, codziennych wyzwań, poszukiwania odpowiedzi i dokonywania trudnych wyborów. Ale także czas rozwoju i sukcesów.

Nie tradycyjnie jak w większości placówek w kraju w dniu 1 września, a właśnie dziś, 5 września w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny. Taka zmiana daty związana jest z faktem, iż spora część uczniów rakowickiej szkoły mieszka w przyszkolnym internacie i dyrekcja placówki wyszła im naprzeciw, by nie musieli przyjeżdżać na jedną noc z czwartku na piątek. Ponadto w szkole trwały jeszcze ostatnie porządki po prowadzonych w wakacje remontach sal.

– Szkoła w okresie wakacyjnym przechodziła remonty pracowni i zawodowych i ogólnokształcących. Chcieliśmy żeby wszystko było przygotowane perfekcyjnie, dlatego jeszcze te dwa dni przedłużyliśmy uczniom wakacje, a teraz już startujemy w nowych, pięknych klasach. – wyjaśnia Monika Citow Wicedyrektor ZSE-T W Rakowicach Wielkich.

Rok szkolny w rakowickiej szkole 2022/2023 będzie rokiem wyjątkowym i jak podkreślała Pani Wicedyrektor będzie rokiem pełnym wyzwań. Po raz pierwszy w 50- letniej historii istnienia placówki cieszy się ona tak olbrzymim zainteresowaniem młodzieży. W tym roku naukę w Rakowicach Wielkich będzie pobierać 730 uczniów i uczennic na 10 kierunkach w technikum, 5 profilach liceum ogólnokształcącego oraz w branżowej szkole I stopnia.

– Przyjęliśmy w tym roku ponad 230 osób do klas pierwszych. Szkoła ma 730 uczniów. Nabór bardzo duży, zainteresowanie naszą szkołą bardzo duże, z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy i uczniom i rodzicom. – dodaje Wicedyrektor.

Nasza wspólnota rzeczywiście jest wspólnotą wyjątkową, wspólnotą opartą na systemie wartości wynikających z naszej kultury, z naszej tożsamości, z naszej cywilizacji europejskiej, z kultury chrześcijańskiej. I to wszystko powoduje, że Rakowice w tym odczuciu społecznym znajdują uznanie bardzo wielu środowisk. Mamy uczniów z Lubina, z Kamiennej Góry, z Bogatyni, ze Zgorzelca, z Jeleniej Góry, z Bolesławca i wielu, wielu innych miejscowości. – wskazywał witając uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości Pan Marek Łukasik, Dyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Podczas uroczystego apelu hala sportowa wypełniona była po brzegi. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in.: Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, mł. insp. Jarosław Baran Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim, st. bryg. mgr inż. Mariusz Mróz Komendant Powiatowy PSP w Lwówku Śląskim, Andrzej Kredkowski Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, dziekan ksiądz. Krzysztof Kiełbowicz.

Podczas uroczystości nie zapomniano o 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pierwszy dzwonek już za uczniami rakowickiej szkoły. W tym szczególnym dla uczniów i nauczycieli dniu życzymy pozytywnej energii, sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności oraz by wszystkie oczekiwania zostały spełnione.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here