Strażacy z powiatu lwóweckiego ze wsparciem dla strażaków z Ukrainy

0
478

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odpowiadają na apel Komendanta Głównego i przekazują sprzęt dla Ukraińskich strażaków.

 

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Wskazał przy tym, iż najbardziej potrzebne są kamery termowizyjne, agregaty prądotwórcze, węże pożarnicze, agregaty pompowe z kompletem węży, prądownice, motopompy, odzież specjalna typu NOMEX, strażackie buty specjalne, hełmy strażackie, rękawice strażackie, rękawice ochronne dla ratowników, kominiarki pod hełmy strażackie, torby medyczne typu PSP R-1.

Na apel natychmiast odpowiedzieli także nasi strażacy.

„W odpowiedzi na apel Komendanta Głównego PSP zdecydowaliśmy się przekazać strażakom z Ukrainy umundurowanie oraz sprzęt gaśniczy.” – poinformowali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Sobota. Podobnie zrobili druhowie z OSP KSRG Rębiszów:

„W dniu dzisiejszym nasza jednostka również odpowiedziała na apel o zbiórce sprzętu i umundurowania, które zostaną przekazane dla strażaków z Ukrainy” – poinformowali strażacy.

“Wspieramy strażaków z Ukrainy w tym bardzo trudnym czasie” – przekazali także strażacy z OSP KSRG Gryfów Ślaski.

W niedzielne popołudnie zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy odbyła się w siedzibie KP PSP Lwówek Śląski. Jak tłumaczą strażacy odzew był wielki!.

„Dziękujemy strażakom z Powiatu Lwóweckiego za okazaną pomoc i dostarczony sprzęt. Uzbierało się tego dużo. Sprzęt został posegregowany, spakowany i w dniu dzisiejszym dostarczony do jednego z punktów zbiorczych w KP PSP Złotoryja.” – informuje KP PSP w Lwówku Śląskim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here