Strażacy z gminy Lwówek Śląski rywalizowali w zawodach sportowo- pożarniczych

15
1754

Sześć drużyn przystąpiło do rywalizacji w zawodach sportowo- pożarniczych. Swoje umiejętności zaprezentowały także drużyny MDP.

 

 

Straż pożarna to nie tylko zespół osób gotowych narażać swoje życie dla ochrony innych, ale także społeczność, która stale dąży do doskonalenia swoich umiejętności. Zawody sportowo-pożarnicze gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych stanowią doskonałą okazję dla strażaków z różnych miejscowości, aby spotkać się, rywalizować ze sobą i uczyć się od siebie nawzajem. To nie tylko test siły i zręczności, ale również wyraz ducha współzawodnictwa i oddania.

W sobotni poranek, 24 czerwca we Włodzicach Wielkich rozpoczęły się Miejsko- Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze, w których udział wzięło sześć 6 drużyn męskich oraz pokazowo 4 młodzieżowe drużyny pożarnicze. W zmaganiach rywalizowały drużyny reprezentujące: OSP Chmielno, OSP Zbylutów, OSP Włodzice Wielkie, OSP Kotliska, OSP Sobotę, OSP Niwnice. Gościnnie – poza rywalizacją – w zmaganiach udział brała drużyna z OSP Wolbromów.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nad ich poprawnością czuwała Komisja sędziowska powołana przez st. bryg. Mariusza Mroza Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. Sędzią głównym zawodów był st. bryg Mariusz Mróz, ponadto w skład komisji sędziowskiej weszli kpt. Bartosz Lisowski, mł. kpt. Paweł Grześków, mł. kpt. Grzegorz Faliński, st. asp. Marek Zawada, ogn. Robert Siedlecki, ogn. Kamil Lampart i Monika Szymczyk.

 

Sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami

 1. OSP Chmielno – 72,03
 2. OSP Sobota – 73,71
 3. OSP Włodzice – 74,81
 4. OSP Zbylutów – 76,21
 5. OSP Kotliska – 76,78
 6. OSP Niwnice – 89,87

Ćwiczenia bojowe

 1. OSP Zbylutów – 54,85
 2. OSP Włodzice Wielkie 58,41
 3. OSP Chmielno – 59,20
 4. OSP Niwnice – 61,06
 5. OSP Sobota – 68,92
 6. OSP Kotliska 73,75

Klasyfikacja generalna zawodów:

 1. OSP Zbylutów – 131,06
 2. OSP Chmielno – 131,23
 3. OSP Włodzice Wielkie – 133,21
 4. OSP Sobota – 142,63
 5. OSP Kotliska 150,53
 6. OSP Niwnice – 150,93

Do rywalizacji przystąpiły także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Tu ważniejszym od punktów była dobra zabawa. W zabawie uczestniczyły drużyny z OSP Chmielno, OSP Zbylutów i OSP Włodzice Wielkie, a także gościnnie w zmaganiach udział brały drużyny OSP Bródki z gminy Lwówek (w Wielkopolsce).

15 KOMENTARZE

  • Jak dla mnie jako widza to nie wyglądało jak ustawione każda jednostka podeszła profesjonalnie do zadania lecz niektórzy mają lepszych zawodników jak i słabszych lub brak treningów przed zawodami

   • Witam , zawody nie zostały odwołane z powodu braków środków na puchary !! ( puchary zawsze były fundowane przez Burmistrza ) , Zarząd OMG OSP RP jednogłośnie podjął decyzję o nie organizowaniu zawodów w tym roku . Jeśli nie był Pan / Pani na tym zebraniu proszę nie rozpowszechniać nieprawdziwych informacji . Nikt ze strażaków nie musi kupować pucharów , a w którym miejscu są organizowane zawody decyduje Zarząd ( to do postu poniżej ) . Jeśli ktoś z Państwa ma pytania to chętnie Prezes Zarządu na nie odpowie . Tel w redakcji . Pozdrawiam .

    • Kiedyś zawody były organizowane co roku i na wioskach zawsze to były takie zawody z przytupem a od kiedy są robione na stadionie w Gryfowie to niestety wielka lipa po kiełbasce dla strażaków jedna woda i do domu przykład mamy w tamtym roku gmina Lwówek zawody strażackie w niwnicach poczęstunek atrakcje dla wszystkich czy w tym roku w włodzicach również dobrze zorganizowane tylko zawody w gryfowie ….

    • Co to znaczy zarząd podjął decyzję??? Dla czego?
     Kpina!!!!
     Może w porozumieniu z jednostkami OSP….?
     Takie zawody nie mają tylko na celu rywalizację między jednostkami OSP, ale także integrację w Gminie i zaszczepienie młodzieży i tych maluchów czymś pozytywnym w tak szalonych czasach.

     • Szanowny mieszkańcu Gminy ( jeśli nie jesteś strażakiem to wyjaśniam ) w Zarządzie są właśnie przedstawiciele Jednostek OSP z naszej Gminy i razem podejmujemy decyzje nas dotyczące. Oczywiście Zawody są ważne zarówno w krzewieniu rywalizacji i gotowości bojowej oraz rozrywką dla młodszych i starszych . Ale żeby je zrobić na odpowiednim poziomie w przyszłym roku zorganizujemy zawody razem z piknikiem ,atrakcjami , nie tylko z kiełbasą i wodą . A OSP działają na rzecz integracji w Gminie dla młodzieży i maluchów – jesteśmy na każdych piknikach , spotkaniach i tam gdzie nas zapraszają .

 1. Rozmawiałem z ochotnikami z różnych jednostek gminy gryfów i większość była za organizacją zawodów i z chęcią chcieli startować myślę że zarząd powinien zapytać wszystkich prezesów straży czy mają drużyny czy chcą startować ale zarząd niestety sam podejmuje decyzje jak zwykle nic tylko kpina dla tej gminy zawsze na wszystko jest jakaś wymówka tylko aby się nie odbyło

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here