Historia jest po to, aby wiedzieć jakich błędów nie popełniać w przyszłości

1
1283

W Internacie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lubomierzu, z inicjatywy wychowawców Michała Prutisa oraz Mateusza Sadowskiego powstał cykl spotkań dla młodzieży z ciekawymi osobowościami.

 

24 listopada w lubomierskiej placówce już drugą wizytę złożył Maciej Regewicz regionalista, przewodnik turystyczny, pasjonat historii, a co najważniejsze menager w kamiennogórskim projekcie Arado – zaginione laboratorium Hitlera.

Spotkanie odbyło się pod hasłem “Historia jest po to, aby wiedzieć jakich błędów nie popełniać w przyszłości”. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lubomierzu mieli okazję poznać kulisy pracy przewodnika turystycznego, wysłuchać ciekawych opowieści historycznych czy obejrzeć dwa filmy dokumentalno-historyczne dot. zakładów przemysłowych R1 w Kowarach i podziemnych koszar Wermahtu. Po projekcji filmów i wykładzie Macieja Regewicza wytworzyła się ciekawa dyskusja skłaniająca do refleksji i przemyśleń.

“Bardzo się cieszymy, że spotkanie z Maciejem doszło do skutku, biorąc pod uwagę, że tematyka historyczna w znaczny sposób łączy się z profilem mundurowym naszej szkoły. Osobiście uważam, że rozmowy o historii są potrzebne, ponieważ mają one znaczny wpływ na dzisiejszą rzeczywistość. Głównym celem naszego spotkania było zainspirowanie młodzieży do refleksji i głębszej ciekawości świata faktów historycznych. Z tego miejsca chciałem podziękować Maciejowi Regewiczowi za przekazaną wiedzę oraz życzyć samych sukcesów zawodowych.” – dodał Michał Prutis.

ZS-P w Lubomierzu

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here