Obaj popełnili samobójstwa

7
5913

Dwa dramaty rozegrały się w miniony weekend na terenie powiatu lwóweckiego. Jeden z mężczyzn miał 73- lata, drugi zaledwie 31 lat. Obaj targnęli się na życie.

 

Z zebranych przez Instytutu Badań i Analiz Działalności Jednostek Samorządu Terytorialnego danych wynika, iż w 2014 roku zamachu na własne życie podjęło się aż 10 mieszkańców powiatu lwóweckiego, z czego 6 zamachów zakończone zostało zgonem. Rok później mamy poprawę w statystykach. Na życie targnęły się 4 osoby niestety, trzy skutecznie. W 2016 roku mamy stuprocentowy wzrost liczby prób samobójczych. Z 8 podjętych prób aż 7 zakończyło się zgonem. Kolejny rok przynosi kolejny wzrost. W 2017 roku zamachu na własne życie podjęło się 9 mieszkańców naszego powiatu. Pięciu z nich nie udało się uratować. W 2018 roku 5 prób samobójczych, w tym 4 zakończone zgonem. A w 2019 roku 8 mieszkańców powiatu lwóweckiego postanowiło odebrać sobie życie. W 4 przypadkach próby okazały się skuteczne.

W okresie zaledwie sześciu lat od 2014 do 2019 roku aż 44 mieszkańców powiatu lwóweckiego targnęło się na własne życie. W tym aż w 29 przypadkach próby zakończyły się zgonami.

Problem samobójstw sam nie zniknie. Dane z powiatu dają do myślenia

W miniony weekend na terenie powiatu lwóweckiego doszło do dwóch prób samobójczych. Niestety, obie zakończyły się zgonami.

W sobotę 3 lipca 2021 roku tuż przed godziną 10:00 do Dyżurnego KPP w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o zgonie mężczyzny w miejscowości Proszówka. Policjanci na miejscu potwierdzili zgon 73- letniego mężczyzny w miejscu jego zamieszkania.

W niedzielę 4 lipca przed godziną 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w kompleksie leśnym w Milęcicach. Na miejscu potwierdzili oni zgon 31- letniego mieszkańca Lubomierza. W tej akcji oprócz policji, prokuratury i lekarza udział brali także strażacy z OSP KSRG w Lubomierzu.

W obu zdarzeniach doszło do czynu samobójczego. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji. – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

7 KOMENTARZE

 1. Sam pomyśl, gdyby to był znajomy, to “Remix” by o tym wiedział i nie musiał szukać informacji w internecie. A pożegnać będzie można tą osobę na pogrzebie, wystarczy czytać klepsydry…
  Zajmijcie się swoim życiem, jeśli to Wasz znajomy to przejdzie się do jego rodziny i zapytajcie, czy nie potrzebują jakiejś pomocy i przestańcie szczuć w internecie…

  • Nie rozumiem w ogóle tego podejścia. Gdzie ty widzisz szczucie? To WSPÓŁCZUCIE. Ja np. Zastanawiam się co mogło pchnąć starszego pana do samobójstwa… Ludzie w takim wieku przeważnie nie targają się na swoje życie.

   • Widzę, że nie rozumiesz, bo nawet nie czytasz ze zrozumieniem. Dyskusja nie dotyczy “starszego ppana” tylko 31-letniego mieszkańca Lubomierza.
    Odnośnie szczycie… Tak właśnie się to zaczyna, najpierw niewinne pytanie kto to był, a potem masa “życzliwych ” ,anonimowych znajomych wywlekajacych na wierzch rodzinne brudy. Tu nie ma co komentować, tu trzeba zadumy, pokory i zrozumienia, bez względu na przyczyny które popchnely tego człowieka do ostateczności…

    • Najwidoczniej Ty nie rozumiesz wielu rzeczy i sama szczujesz i szukasz sensacji! Jak nie jesteśmy na miejscu to jak mam zobaczyć klapsydre?! Nie każda jest w internecie! Może masz w nawyku obdzwanianie wszystkich dookoła czy to przypadkiem nie w ich rodzinie wydarzyła się ta tragedia, ale ja nie mieszkając w Lubomierzu nie będę tego robić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here