Strażacy pomogli Mikołajowi

1
1227

W tym roku Matka Natura się nie spisała. Z powodu braku śniegu Święty nie mógł dotrzeć do dzieci saniami. Z pomocą przyszli druhowie z OSP KSRG Gryfów Śląski, którzy dowieźli Mikołaja wraz z dużym workiem prezentów do oczekujących na przy świetlicy sołeckiej w Wieży dzieci.

 

Niedzielne popołudnie (5 grudnia) to dla najmłodszych mieszkańców Wieży był ten długo wyczekiwany dzień spotkania z Mikołajem. Przy świetlicy sołeckiej gro dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wyczekiwała na Świętego. Ten przybył z daleka. Tym razem jednak nie saniami a wozem strażackim. A jego przybycie z daleka zamiast dzwoneczków zwiastowały strażackie syreny.

W tym roku w rolę pomocników Mikołaja wcielili się rodzice dzieci i to oni pomogli Świętemu zapełnić worek. Natomiast całe wydarzenie, w tym wizyta strażaków, możliwość zobaczenia strażackiego wozu, czy poczęstunek dla najmłodszych i ich opiekunów były przygotowane przez Panią Sołtys wraz z Radą Sołecką. Nie zabrakło też słodkości, w tym pięknego i przepysznego tortu, ufundowanego przez Panią Sarę Malaga z „Tortowe Love” w Gryfowie Śląskim.

Pan Artur Hryniewicz z Rady Sołeckiej przyznaje nam, iż wydarzenia nie udałoby się zorganizować bez pomocy wspaniałych mieszkańców Wieży, a także gryfowskich strażaków oraz wsparcia sponsorów, w tym pomocy udzielonej przez Pana Senatora Rafała Ślusarza. Wydarzenie było filmowane i wkrótce będzie można całość obejrzeć na profilu YouTube Darka Urbana.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here