Promują nasz powiat

0
856
fot.: Powiat Lwówecki

Mieszkamy w pięknym regionie bogatym w rozmaite atrakcje turystyczne. Goście, którzy nas odwiedzają są zachwyceni przyrodą, krajobrazami, zabytkami, … Niemniej zyski, jakie czerpiemy z turystyki nadal są niezadowalające.

 

Władze Powiatu dostrzegają problem i wychodzą z promocją naszego regionu. Tydzień temu Powiat Lwówecki wziął udział w Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu.

Promowaliśmy nasz region, bo jesteśmy przekonani, że to najpiękniejsze miejsce w Polsce, w Europie, a może jeszcze dalej. – wyjaśnia Pani Agnieszka Wolska z Wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim i dodaje: – W naszej ofercie znajdowały się przewodniki po Powiecie Lwóweckim, mapy rowerowe, publikacje dotyczące historii naszego regionu, jak również trochę gadżetów, które oczywiście cieszyły się największą popularnością. Odwiedzający dopytywali o agroturystyki, w jaki sposób mogą spędzić wolny czas, ciekawiły ich spływy kajakowe, przejażdżki konno czy lokalne wyroby kulinarne. Jak tylko mogliśmy, staraliśmy się wyczerpująco odpowiadać na pytania, dzięki którym wiemy, czego szukają u nas turyści. Obok naszego stoiska promowała się Gmina Lwówek Śląski, co wzmacniało nasz wspólny cel – czyli zachęcanie do odwiedzin.

fot.: Powiat Lwówecki

Ponadto z inicjatywy Starosty Lwóweckiego Pana Daniela Koko podczas ostatniego posiedzenia Konwentu Burmistrzów powołana została grupa robocza do spraw promocji turystyki w Powiecie. W jej skład wchodzą przedstawiciele wydziału promocji lwóweckiego starostwa oraz przedstawiciele wszystkich gmin naszego powiatu.

Pierwsze spotkanie robocze odbyło się w miniony piątek w nowo odrestaurowanym Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu. Udział w nim wzięli przedstawiciele gmin: Lwówek Śląski, Mirsk, Lubomierz oraz Gryfów Śląski, jak również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim.

Na spotkaniu wymieniliśmy się pomysłami na promocję naszego regionu, nowinkami oraz zmianami, które w tym zakresie dokonały się w poszczególnych gminach. Na spotkaniu zdecydowano, że należy zrobić bazę gastronomiczno-turystyczną ogólnodostępną, która obejmowałaby cały powiat. Ustaliliśmy również szczegóły dotyczące wspólnego wniosku, który będzie składany do programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014–2020 Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Nisa – Nysa, a który będzie dotyczyć wyłącznie promocji naszych gmin i powiatu.” – relacjonują uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele Powiatu Lwóweckiego, którzy zapowiadają, iż kolejne robocze spotkanie odbędzie się już wkrótce.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here