Strażacy dysponowani do pożaru w Mirsku

0
2963
zdjęcia nadesłane przez czytelnika - dziękujemy!

W sobotę, 11 listopada strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic w Mirsku. Chwilę później na miejscu pojawiły się trzy zastępy strażaków.

 

 

Sadza jest naturalnym produktem spalania drewna, węgla czy innych materiałów opałowych. Jednak używanie opałów o niskiej jakości, zawierających dużo wilgoci lub substancji zanieczyszczających przyczynia się do szybszego gromadzenia się sadzy. Niewystarczająco gorący dym wychodzący z komina nie jest w stanie skutecznie unieść się do góry, co prowadzi do osiadania sadzy na ściankach przewodu kominowego. Z czasem nagromadzająca się sadza staje się łatwopalnym materiałem.

Jednym z głównych powodów pożarów kominów jest brak regularnego czyszczenia przewodu kominowego. W sezonie grzewczym strażacy niemal codziennie wyjeżdżają do takich akcji.

W sobotni wieczór 11 listopada 2023 roku Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w jednej z kamienic przy ulicy Głowackiego w Mirsku.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków z OSP KSRG Mirsk. Na miejsce dostał także zastęp z JRG PSP w Lwówku Śląskim. Tym razem skończyło się na strachu. Strażacy szybko opanowali pożar i nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Pamiętajmy, aby unikać pożarów sadzy w przewodach kominowych, zaleca się regularne czyszczenie i konserwację systemu grzewczego oraz korzystanie z wysokiej jakości opałów. Dodatkowo, regularne przeglądy przewodów kominowych przez profesjonalistów mogą wykrywać potencjalne problemy i pomagać w utrzymaniu bezpiecznego środowiska domowego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here