Strażacy ćwiczyli ewakuację pasażerów kolei gondolowej

0
357
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

W poniedziałek strażacy ćwiczyli ewakuację uwięzionych w wagoniku kolei gondolowej w Świeradowie- Zdroju pasażerów. W działaniach udział brali strażacy z powiatu lubańskiego i lwóweckiego.

 

W poniedziałek, 17 października 2022 roku strażacy z powiatu lubańskiego i lwóweckiego wspólnie ćwiczyli ewakuację pasażerów kolei gondolowej w Świeradowie – Zdroju. W ćwiczeniach udział brali także pracownicy kolei gondolowej.

„W tym dniu kolej była nieczynna i było można przećwiczyć ewakuację pasażerów na wypadek jej awarii. Ćwiczenia te były dla wszystkich pracowników kolei, miały na celu utrwalenie metod ewakuacji, zachowań podczas ewakuacji, weryfikację sprzętu.” – wyjaśniają strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Ćwiczono między innymi sprawdzenie dostępnego sprzętu, omówienie metody ewakuacji pasażerów na peronie stacji dolnej kolei, sposoby otwierania drzwi, tworzenie punktów asekuracyjnych, omówienie ewentualnych zagrożeń, ćwiczenia bezpośrednio na linie i wagonach kolei, opuszczanie pozorantów, zabezpieczenie sprzętu do ewakuacji, przygotowanie sprzętu na wypadek ewakuacji.

 

fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here