Strażacka kapsuła czasu

0
684

W związku z rozpoczęciem budowy nowego obiektu garażowo-magazynowego na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim podjęto decyzję o umieszczeniu kapsuły czasu w fundamencie budynku we frontowej jego części w miejscu, w którym przewidziane jest wejście główne.

 

W kapsule została umieszczona współczesna prasa pożarnicza, zdjęcia znajdujące się na przenośnym nośniku pamięci przedstawiające funkcjonariuszy i pracowników komendy, a także obecny stan obiektu oraz sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Ponadto w kapsule znajduje się również list od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, wykaz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i pracowników cywilnych wraz ze stopniami i zajmowanymi stanowiskami, a także współcześnie obowiązujące pieniądze.

W dniu 26 maja 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim dokonali umieszczenia kapsuły czasu w miejscu, w którym miejmy nadzieję przeleży kolejne 100 lat.

-/KP PSP w Lwówku Śląskim/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here